Подарунок до новорічних свят отримали полтавчани. Під час одного з останніх засідань минулого року міськвиконком одноголосно затвердив підвищення вартості житлово-комунальних послуг. Відтепер тарифи нараховують окремо за кожним будинком. Є полтавчани, які сплачуватимуть понад 2 гривні за квадратний метр. А це – подорожчання більше ніж на 100%. Багатьом же доведеться платити по 4-5 гривень за квадратний метр житла.

Пенсіонери:«А яке може бути ставлення у пенсіонера до подорожчання?

– Підвищують, і все - до побачення, а пенсії не підвищують, як же ж ми повинні жити, цікаво?

– Аби зарплати та пенсії додавали нормально, а то пенсію на 10 грн піднімуть, а комунальні послуги - на 50-60!»

У мерії погоджуються: тарифи підняли, проте лише на півгривні.

Олександр Мамай, міський голова Полтави: «Ні в яких чотири рази немає, це все - фількіна грамота. Тарифи у нас збільшилися з 96 копійок до 1 грн 47 коп. Середній тариф по місту - 1 грн 47 коп. Нема жодного тарифу в чотири рази. Середній тариф збільшився в середньому на 50-60

Зараз розміри квартплати перевіряють в обласному управлінні Антимонопольного комітету. Попередньо у відомстві уже заявили: економічних підстав підвищувати тарифи немає. Перевірку планують завершити у лютому, і в разі виявлення порушень, проти ЖКГ буде порушено справу.

Володимир Оніщенко, голова Полтавського управління АМКУ: «Ми зараз аналізуємо кожну складову, зараз ми направляємо цілу низку запитів як до управління ЖКГ, як до виконкому, так само до ЖЕКів, щоб вони нам надали всю інформацію, надали всі документи?»

Таке післяноворічне збільшення тарифів відбулося і в інших областях. Прем'єр-міністр дивується: жодна складова комунальних послуг не зазнала змін, вартість електроенергії та газу залишилася на старому рівні, бензин не дорожчав, гривня стабільна, а тарифи по Україні зросли в середньому на понад 8%. Микола Азаров доручив профільному міністру у ситуації розібратися: винні мають бути покарані, розцінки повернені до попереднього рівня.

Микола Азаров, прем'єр-міністр України: "Розбиратися буквально по кожному будинку, змушувати глав адміністрацій застосовувати надані їм законом важелі контролю за ціноутворенням. Вимога одна: жодних умов для підвищення комунальних тарифів немає. Тому всі необґрунтовані рішення мають бути негайно скасовані. А до їх авторів вжито заходів впливу.»

Профільний міністр послухав і зробив висновок: у всьому винні самі громадяни.

Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ: «Справедливі тарифи встановлюються згідно чинного законодавства. І люди приймають самі участь у громадських слуханнях, тому й ви туди йдіть,   і дивіться там, чуйте думку людей. Ми її розуміємо й будемо якраз так працювати.» 

Для розгрібання тарифних заметів профільному міністерству дали тиждень. Уже під час наступного урядового засідання Анатолій Близнюк має звітувати про покараних чиновників та знижені розцінки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 986