Правило - готуй санчата влітку, на кондиціонерному ринку цього року не діятиме. Експерти прогнозують: попит на охолоджувачі повітря знизиться на 10-20%. Адже приладів уже накупили сповна і ринок наситився. Крім того, гальмує зведення новобудов, а у компаній поменшало обігових коштів. Та й люди стали більш стриманими у покупках.

Володимир Степура, директор компанії-постачальника кондиціонерів: «Люди думают: надо ли сейчас тратить деньги на покупку дорогостоящего оборудования или не надо. Никто не смог спрогнозировать, что при достаточно жарком лете не были достигнуты прогнозируемые из года в год показатели».

Попри великі запаси минулорічної техніки на складах, дистриб'ютори прогнозують зростання цін до 20% на порівняно дешеві турецькі та китайські кондиціонери вартістю до 400-т доларів. Покупці не готові зовсім відмовитися від комфорту, намагатимуться економити. Енергозберігаючі технології - найактуальніша вимога цього сезону. Нова розробка японців - кондиціонер потужністю 27 Ватт у активному режимі.

«Годовая экономия электроэнергии может составлять до 30%».

Серед нових пропозицій виробників - розумні кондиціонери, які самі обмежують використання електроенергії, розпізнають людину в кімнаті та направляють на неї потік охолодженого повітря, а також виконують голосові команди, вбивають бактерії і навіть самі себе очищують. Не оминули увагою і покупців, які  комфорт цінують більше, ніж технології.

Павло, спеціаліст із сервісного обслуговування: «Низко шумящий в основном предназначен для небольших помещений, где нужен низкий уровень шума - спальня, детская».

Ігор Шорохов, керівник відділу регіональних продажів компанії-постачальника: «Отдавать предпочтения лучше компаниям, которые непосредственно связаны с работами, имеют лицензии на право проводить монтажные, сервисные, гарантийные работы, проектные работы».

Кондиціонери найвищого цінового діапазону в Україну постачає переважно Японія. За якість і літню прохолоду доведеться викласти  у середньому 500 доларів. Фахівці радять одразу поцікавитись, чи входить у цю суму доставка, монтаж та сервісне обслуговування.

Тетяна Наконечна, Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 765