Уряд хоче змінити принцип нарахування грошей породіллям. Платити тільки тим - хто потребує допомоги. Хочуть враховувати доходи всіх членів сім’ї.  І це обов'язково слід підтвердити довідкою про доходи. Щоб багаті люди не стояли в черзі за соцдопомогою.

Віктор Корж, народний депутат України: «Жодна країна із сорока шести мільйонним населенням не має 13 мільйонів пільговиків у яких на руках 23 мільйони посвідчень. Ми маємо цілу категорію людей, які отримують соціальні пільги по різним номінаціям. Практично у нас велика кількість працездатного населення стали соціальними клієнтами.»

Подібне нововведення може торкнутися також одиноких батьків. Приміром, мама з двома дітьми повинна заробляти менше 2 тисяч гривень, щоб претендувати на допомогу. І тоді на кожну дитину держава виділить близько 400 гривень на місяць. Якщо дохід вище, допомозі – зась.

Алла Александровська, народний депутат України: «Человек, который получает доходы сотни тысяч. Помощь на ребёнка 130 гривен. Будет ли молодая женщина, которая получает доход от дивидендов. будет ли она бегать за теми бумажками по отделам субсидий, что бы потом получать 130 гривен.»

В економічній вигоді для держави від подібних новацій експерти сумніваються. Запевняють: держбюджет витрачає на батьків-одинаків не так уже й багато. Введення більш жорсткого контролю за соцвиплатами – вимога Міжнародного валютного фонду, кажуть фахівці, який наполягає на наданні адресної допомоги населенню.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4973