В Україні з'явився новий вид шахрайства. Зловмисники наживаються на покупцях землі або нерухомості, прикидаючись психічнохворими.

Едуард Багіров, правозахисник: «Когда продавцами выступают пожилые люди - продают, а потом уже родственники или близкие люди признают, что он психически невменяемый, и имеет какие-то там психические болезни и не имел права подписывать. Соответственно, суд отменяет эту сделку и деньги возвращают по стоимости БТИ, а не рыночной стоимости.»

Олександр Браницький, юрист: «Всі намагаються мінімізувати свої витрати при укладенні певного роду договорів, зокрема там менше сплатити податків, менше сплатити грошових коштів до пенсійного фонду і це створює передумови для того щоб ціну в договорі зазначати не по справжній ринковій вартості, а зазначати по експертній оцінці.»

Тож, якщо покупець заплатив, приміром, 150 тисяч доларів за квартиру, а у договорі записано так, як оцінило її БТІ - 300 тисяч гривень, то під час розриву угоди покупцю повернуть лише 300 тисяч гривень. У міліції говорять, що стан здоров'я людини, яка укладає контракт, повинен перевірити нотаріус. У літніх людей він має право попросити мед довідку. Правозахисники ж радять перевіркою психічного стану продавця покупцеві зайнятись особисто.

Едуард Багіров, правозахисник:  «Попросите, что бы они предъявили справку от психиатра, нарколога, а лучше всего прошли комплексное обследование в частной клинике, которое вы оплатите и результат вам дадут на руки, что ваш продавец психически здоров, не наркоман, не состоит на учёте.» 

Юристи радять перш, ніж оформляти угоду, перевірити походження квартири мінімум до двох власників, не підписувати договорів із особами, які продають помешкання за довіреністю та основне, вказувати в документах ринкову вартість житла. Якщо скористатися  юридичними послугами, коштуватимуть вони приблизно  півтисячі доларів. Не варто економити і на агентствах нерухомості. 

Артур Кирилов, директор агентства нерухомості: «Шахраї зазвичай вибирають собі жертв тих, які намагаються зекономити на послугах ріелтора. Чому? тому що професійні ріелтори, які вже пропрацювали дуже багато років на цьому ринку встановлюють навіть спроби шахрайства на найперших стадіях ділових відносин з такими людьми.»

Та якщо і в такому випадку шахрайства уникнути не вдалось, жодної відповідальності ані ріелтор, ані юрист нести не будуть. Тоді як, за словами правозахисників, за кордоном втрачені клієнтом гроші відшкодовує саме агентство нерухомості та юридична компанія.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 811