Із липня власникам великих помешкань доведеться відраховувати податок на нерухомість. Запровадити його мали ще з 1 січня, але не встигли зібрати необхідної інформації про платників збору. 

Цьогоріч в Україні почне діяти новий місцевий податок - на нерухоме майно, відмінний від земельної ділянки. Але власники невеликих квартир площею до 120 квадратів та будинків - до 250 квадратів  зможуть його не сплачувати.

Також збором не обкладатимуть:

Ігор Попов, начальник відділу Департаменту оподаткування фізичних осіб: «Об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад, об’єкти житлової нерухомості, які розташовані у зоні відчуження. Дитячі будівлі сімейного типу та дачні або садові ділянки але не більше одного об’єкта на платника податку».

Якщо площа квартир і будинків не перевищуватиме 240 та 500 квадратів відповідно, розмір збору визначатимуть органи місцевої влади. Але він має бути не більше 1% від мінімальної зарплати за квадратний метр. Для більших помешкань це 2,7%. За підрахунками посадовців, запровадження податку має принести кілька мільярдів гривень до бюджету. Та експерти з нерухомості із цим не згодні. Кажуть: стягнення лише шкодитиме розвитку ринку.

Дивіться також: Скільки коштуватиме киянам податок на нерухомість

Олександр Рубанов, президент Спілки фахівців із нерухомості: «Налоги увеличатся - уменьшится количество трансакций. Я думаю, что бюджет от этого только потеряет, а не выиграет.  Рынок надо поддерживать. Просто уже такое количество налогов, сборов, прочих платежей, в том числе и коммунальных, что владеть недвижимостью становится просто невыгодно».

У профільному парламентському комітеті також переконані, що збір не принесе значних доходів до скарбниці. Там кажуть: виникатиме забагато витрат на адміністрування. Аби  податок на нерухомість був ефективний, його розмір має залежати не від площі об’єкта, а від його вартості.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 659