Новорічний стіл цьогоріч  обійдеться приблизно на 20% дорожче. На нього родина із трьох осіб у середньому витратить 1,5 тисячі гривень.

Марія Колесник, аналітик аграрного ринку: «Напередодні Нового року подорожчають завезені овочі та фрукти, це якісь там екзотичні, подорожчають обов’язково гриби, можливо, подорожчає м’ясо, але в першу чергу це стосується ринків. Вже подорожчали яйця. Частково подорожчання відбувається молочної продукції, але це не пов’язано із святами.»

Також уже збільшили ціни на солодощі, хоча  цукор трохи подешевшав. Дорожче цьогоріч коштують і горілчані вироби, бо на них підвищили акциз. Окрім того, зросла вартість спирту.

Олександр Ярославський, заст. ген. директора Української аграрної конфедерації : «На мой взгляд, удорожание произойдёт только за счёт алкоголя и за счёт рыбной продукции, которая, в принципе, достаточно популярна на новогодних столах наших потребителей. Это  произойдёт процентов на 20-30 эти позиции. Все остальное, в принципе, осталось на том же уровне.»

Водночас чиновники запевняють: продукти напередодні свят не дорожчатимуть.  Адже за цим будуть суворо стежити.

Сергій Петренко, перший заступник директора департаменту Мінагропроду: «Не буде навіть ситуаційного підвищення цін. Це по-перше. Чому їх не буде? Тому що при Міністерстві аграрної політики створено штаб за контролем за рівнем цін і забезпеченням українців, особливо в містах, продукцією сільськогосподарського походження.» 

Чи не єдине, що подешевшало, порівняно з попереднім Новим Роком - це овочі. Зараз вони коштують майже вдвічі менше, ніж у 2010-му. Тому хоча б традиційний салат "олів’є" зможе дозволити собі практично кожна сім’я. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1806