Українці платитимуть "податок із сім"ї". Це передбачають зміни до Податкового кодексу. Поки що це лише проект. Такий збір може замінити податок з доходів фізосіб. Новизна полягає у тому, що розрахують його з домогосподарства.

Він ще тільки законопроект, а вже викликав тремтіння у багатіїв та депутатів, які намагаються приховати свої статки. Чи приживеться у нас податок із домогосподарства?! Якщо ця ініціатива приживеться, то бізнесмени тепер не зможуть сказати, що нічого не мають, переписавши усе на кота.

Читайте: Откажутся ли украинцы от доллара после введения налога на валюту?

Володимир Котенко, експерт із податкового права: "Налог на доходы физических лиц взымается не просто с лица, которое непосредственно является получателем дохода. А с группы лиц, которые ведут совместно с получателем дохода хозяйство и фактически кормятся с этого дохода, то есть учитывается количество потребителей, которые могут не иметь доход, могут иметь доход меньше, могут иметь, кстати, больше".

Гіпотетично, збір стягуватимуть із сукупного доходу всіх членів домогосподарства. Крім того, сам податок стане диференційованим: чим більше заробляє родина, тим вищий  його рівень.

Корисно знати: Налог на недвижимость: кто будет платить, сколько и когда

Подібні закони діють у розвинених європейських країнах. Там сімейний збір прогресивний і в першу чергу поліпшує життя малозабезпеченим сім'ям. Оскільки вони або платять мінімальні податки, або не платять їх узагалі. А ось багаті часом відраховують і 50 відсотків із доходів родини.

Про український варіант документа експерти кажуть - він занадто сирий.

Володимир Котенко, експерт із податкового права: "Этот законопроект, мое ощущение и не был рассчитан на то чтобы дать все ответы на технические вопросы, связанные с имплементацией этой идеи. Законопроект был рассчитан, скорее всего, на то, чтобы вбросить идею для обсуждения. И он был рассчитан на то, что его очень сильно переработают ко второму чтению".

Читайте: Богачи бегут из Швейцарии из-за роста налогов

У податковій цього законопроекту не коментують, натомість розробляють власну реформу, яка в інший спосіб має змінити  систему оподаткування доходів фізичних осіб.

Сергій Наумов, заступник директора департаменту ДПСУ: "Передбачається зменшення ставок окремих видів податків, ПДВ, податку на прибуток, відміну податкових пільг, покращення адміністрування податків платниками. Концепція направлена на покращення бізнесового клімату в країні, на спрощення сплати податків, на скорочення витрат, на сплату податків, як платниками податків, так і податковими органами".

Це цікаво: Чи є межа в "покращенню" українського законодавства? Частина 3

Щодо податку фізичних осіб, то ставка, за задумом митарів, має змінитися. Тобто знов стати диференційованою, проте з невеликим розривом. Якщо зарплата маленька - із вас вІзьмуть10 відсотків. Велика - 15 і навіть 20. У податковій сподіваються, що заробітки з тіні виведе зменшення тих нарахувань, що сплачує за працівника роботодавець.

Дивыться також: З 2013 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомого майна

Сергій Наумов, заступник директора департаменту ДПСУ: "Одночасно зменшується і єдиного соціального внеску - нарахування на фонд оплати праці. Розмір ставки буде нижче, ніж податок на прибуток, то вигідніше суб'єкту господарювання виплачувати заробітну плату, ніж приховувати ЗП і сплачувати зі своїх доходів, як суб'єкт господарювання податок на прибуток".

Таку концепцію зараз лише розробляють, коли буде готова - не відомо. Це ж стосується і другого читання законопроекту про податок на домогосподарство.

Але не на камеру у податковій кажуть, що проект таки має позитивний момент. Хоча б у тому, що для самих митарів буде менше роботи, бо, замість кількох фізичних осіб, з’явиться одне ціле. А ось експерти вважають, що цей закон може ще більше тінізувати ринок.

 

Євгеній Агарков, Сергій Колодій, "Особистий капітал". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: налоги доход семья
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 7319