Аби забезпечити квартирами українців, які потребують поліпшення житлових умов,  необхідно звести, щонайменше, 50 мільйонів квадратів помешкань. А це, мінімум, 260 мільярдів гривень. Порахували у профільному комітеті Верховної Ради. І єдина можливість ці кошти акумулювати - дешева іпотека.  

Чи такі вже й великі депозитні відсотки

Леонід Рисухін, голова правління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву«Це і надання безпосередньо державною фінансовою установою кредитів під 3 відсотки річних, як це передбачено законом 4220 для учасників програми "Доступного житла", це і можливість продовження програми компенсації, яку сьогодні також реалізовує фонд, але з іншими, мабуть параметрами». 

Іпотечна установа дає більше грошей

Окрім того, посадовці обіцяють розробити програми, що забезпечать помешканнями всі молоді сім"ї. А не тільки родини, які перебувають на квартирному обліку. Адже на нього ставлять тих, чия житлова площа менша, ніж мінімальна. Приміром, у столиці це - 7,5 квадратів.

Квартирний облік буде єдиний, електронний

Ігор Лисов, заступник голови Комітету парламенту з питань будівництва: «В 1983 році був затверджений житловий кодекс Радянського Союзу. Ми ніяк не можемо його перезатвердити, щоб зробити більш нормальні нормативи, наближені до європейських стандартів. Ну думаю, що коли політична ця піна відійде, ми обов'язково цей документ приймемо».

Чи достатньо 20 млн на доступне житло?

Цьогоріч на пільгову іпотеку з бюджету виділять понад мільярд гривень. А повністю розв'язати квартирне питання урядовці обіцяють за 10 років.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 609