У центрі столиці, за кілька кроків від головного майдану країни, у провулку Шевченка, уже в найближчі кілька років може вирости ще один офісний центр. У проекті записано, що він буде шестиповерховий. Мешканці ж сусідніх будинків дивляться на будівельний майданчик і не вірять. Кажуть, палі, які будівельники уже почали  вганяти в землю, можуть витримати і 25-поверхову споруду. А забивають їх по всьому периметру будмайданчика.

Вадим Немиро, член Спілки архітекторів України: «Здесь собираются строить какого-то монстра, судя по ширине уже забитых свай. И таким образом они хотят закрыть нам с нарушением всех санитарных и противопожарных норм, они хотят закрыть нам освещённость и самое главное – инсталляцию.»  

Головний архітектор столиці переконує: якщо спорудження почали, то відповідний дозвіл мешканці сусідніх будинків на це дали. Їм мали навіть проект показати. Якщо забудовник порушив норми – то всі питання слід адресувати вже іншій інстанції.

Сергій Целовальник, головний архітектор Києва:"Я - совершенно другая инстанция, я рассматриваю  проекты, а эта организация - это Госстройконтроль. Я не хочу отвечать за людей, которые получают за это деньги. Табличка обязательно должна быть, согласно нашему закону. Согласование с жильцами должно быть, на уровне  проектирования должны быть обеспечены. По-моему, там это было сделано".

Вадим Немиро, член Спілки архітекторів України: «Нам не представлены ни планы этажей, ни фасады, ни генерального фасада, никаких документов нету. Никаких разрешительных документов никто из нас не видел.»

Натомість у Держбудконтролі нам пояснили – підприємець, який зводить офісний центр, є власником землі. Питати дозволу у мешканців на будівництво він не повинен. Як і показувати їм план майбутньої споруди. Ще у серпні він зареєcтрував у відомстві відповідну декларацію.

Іван Алєксєєнко, заступник начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Києві: «Замовником подано декларацію в інспекцію про початок виконання будівельних робіт. На підставі відповідних документів він має право здійснювати ці роботи.»

Макета майбутньої споруди біля буд майданчика ми також не знайшли. На огорожі – лише табличка з назвами фірм і контактами. Додзвонитися нам вдалося тільки до виконроба. Той повідомив, що офісний центр буде шестиповерховий, із підземним паркінгом на 15 машин. Сама будівля буде неправильної форми - у вигляді піраміди. Тим часом в інспекції Держбудконтролю запевнили, що не мають права перевіряти, чи відповідає будівництво проекту та нормам.

Іван Алєксєєнко, заступник начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Києві: «Наразі, окрім  люди бачать, на їх погляд, це одне. Але, якщо вони отримають якийсь відповідний експертний висновок, який підтверджує, що проект був затверджений з порушеннями,  це буде підставою для звернення із відповідними скаргами.» 

Проведення незалежної експертизи може ініціювати лише суд. Якщо Феміда встановить порушення – будівництво муситимуть припинити, а проектувальник і виконавець можуть залишитися без ліцензій. Проте, суд за позовом мешканців триває уже довше, ніж рік. Засідання кілька разів переносили. Одного разу з дуже дивної причини - нібито представники держслужби не змогли знайти адреси будівництва. Позивачі не здаються, і продовжують наполягати - спорудження у маленькому дворику не законне. Наступне слухання у справі має відбутися в лютому.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 823