Були революційні - доки їх не прочитали. Зміни до Податкового кодексу для спрощенців. Так, обсяг обороту збільшили. Податок знизили. Це головні переваги документа. Їх на всю країну озвучив керівник профільного Комітету. Але не договорив. Ну, наприклад, про те, що ставки податку прив"язали до мінімальної зарплати, а вона щороку змінюється. Про розрив у 850-т тисяч гривень за обсягом обороту між першою та другою групою. Тепер обороту у півмільйона, за який свого часу ламали списи дрібні підприємці, вже немає. Тут або заробляй менше, або плати більше.

Галина - підприємець. На ринку продає жіночий одяг уже не перший рік. Каже, заробітків ледь-ледь вистачає на прожиття. Левова частка іде на податки. Порахувала - через нові правила для спрощенців витрати зростуть удвічі:" 90 гривень + 34.7 відсотки + зараз оренда мого торгового місця 152 гривні, то це виходить 400 з копійками і якщо ще в два рази збільшується, то кращого для підприємця не буде"

Отже, замість фіксованої податкової ставки - 90 гривень, Галина платитиме 110. Адже за новими нормами збір прив'язаний до рівня мінімальної зарплати. У 2012-му її обіцяють збільшити до 1100  гривень. До єдиного податку ще й єдиний соціальний внесок - приблизно триста п'ятдесят гривень. У 2012-му прогнозують підняття і орендної плати, через ухвалення закону про ринок земель. Тож із винайманням однієї точки на ринку видатки становитимуть понад 800 гривень.

Головне питання для підприємців, каже В'ячеслав Рой, голова профспілки малого бізнесу, єдиний соціальний внесок, так і лишається невирішеним. Соціальний внесок для самозайнятих людей досить великий. Якщо, як мінімум, вдвічі зменшити для спрощенців єдиний соцвнесок це дозволить вивести заробітну платню з тіні.

Ускладнили роботу дрібним спрощенцям і у веденні бухгалтерії. За законом потрібно буде мати первинні документи на товар, а ще подавати податкову звітність у розрізі контрагентів.  Ліквідує новий кодекс і фіксований патент. Експерти кажуть, це призведе до того, що підприємці змушені будуть платити податки незалежно від того, чи отримали вони доходи.  Скасували законодавці і 50-відсоткову пільгу на сплату єдиного податку для виробників, які реалізують власну продукцію. А співпрацювати з юридичними особами дозволили тільки середньому бізнесу.

"Тобто ні юридичним особам ні першій і другій групам буде не цікаво працювати, бо ті не зможуть занести на валові витрати, а ті не зможуть закупити в них товар, щоб його продати. А ще спрощЕнці 3-ї та 4-ї груп, яким потрібно буде платити податок 3 відсотки + ПДВ, або 5 відсотків без ПДВ, обиратимуть потрібний варіант не самі, - пояснює фінансовий менеджер Роман Варшавський.

А ще спрощЕнці 3-ї та 4-ї груп, яким потрібно буде платити податок 3 відсотки плюс ПДВ, або 5 відсотків без ПДВ, обиратимуть потрібний варіант не самі, каже експерт з податків Оксана Пукшин.
"Вони, якщо досягли 300 тисяч обороту, то повинні зареєструватися платниками ПДВ і перейти на 3%, або взагалі відмовитись від спрощеної системи оподаткування. Як можна досягти 5 мільйонів, тих що поставили для юридичних осіб під єдиний податок, який платиться 5 відсотків?!"
 
У нових правилах для спрощенців придумали ще й додаткові фінансові стягнення. Якщо підприємець перевищив дозволений законом ліміт доходів - віддасть 15 відсотків  від надмірно заробленої суми.  Анульовувати ж свідоцтво платника податків податківці зможуть лише за результатами перевірок. Та законом не задоволені не тільки підприємці. Від змін до Податкового кодексу втратять і місцеві бюджети.  Єдиний податок належить до зборів на місцях. Це - чи не єдиний платіж, який залишився незмінним.
 
"Місцеві податки - це є той ресурс, який місцеві бюджети можуть використовувати на власний розсуд. Тобто він не підлягає вилученню до державного бюджету. Скільки вони зароблять за рахунок справляння цих податків і залишається в місцевих бюджетах. Тож в цьому аспекті є негативний вплив на місцеві бюджети, " - вважає економічний експерт Олексій Молдован.
Минулого року за рахунок стягнень із платників єдиного податку регіональні органи влади отримали майже 4 мільярди гривень. Тепер отримуватимуть майже вдвічі менше. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 5787