Ринок оренди квартир нарешті ожив. З початку року кількість укладання відповідних угод збільшилася на 15 % у порівнянні із аналогічним періодом 2011-го. Вартість оренди теж зросла – приблизно на 2 долари.

Українці почали  більше економити і винаймати житло з невеликою квадратурою. Найлегше здати в оренду невелику однокімнатну квартиру. Трохи меншим попитом користуються двокімнатні.

Здати площу понад 100 квадратних метрів – майже нереально. Чим далі від центру – тим швидше можна укласти відповідний договір. А все через те, що українці тепер економлять кожну копійку.

Втім, як і раніше дивляться, чи помешкання розташоване поблизу метро або  зручної транспортної розв’язки.

Віктор Несин, фахівець із нерухомості: «Стоимость самой дешёвой однокомнатной квартиры, которая нам встречалась – это было 2800 гривен за квартиру в месяц. Это самая дешёвая стоимость. Соответственно, это квартира на окраине Киева, это может быть 1-ый этаж. Это достаточно маленькая площадь и состояние её».

Пригледівши собі квартиру до душі і гаманця, одразу в неї не оселяйтесь.  Адже можна потрапити на гачок шахраїв. Вони знімають приміщення на кілька діб і видають себе за господарів. Підселивши у помешкання довірливих клієнтів і взявши з них завдаток, раптом зникають. Побачивши нових квартирантів, справжні власники вказують їм на двері. Для того, щоб не стати жертвою любителів легких грошей, юристи радять одразу вимагати у орендодавця оригінал свідоцтва про власність житлової площі. А ще – укладати двосторонній договір. Причому, письмовий. Ідеально, якщо завірений нотаріусом. У документі варто прописати терміни та умови проживання. Закон передбачає, що затримка сплати за квартиру може бути, але не більше трьох місяців. У іншому разі – виселення – за допомогою державного виконавця.

Любомир Дроздовський, юрист: «Якщо ви бачите, що ваш орендар не платить орендні платежі, або пошкоджує квартиру, ви… звичайно, простіше із ним домовитись мирно запропонувати йому звільнити квартиру. Але якщо він не погоджується, ви повинні звернутися у суд з вимогою розірвати договір оренди, і виселити орендаря».

Виставити за двері квартиранта можна, якщо той умисно пошкоджує майно. Через суд досить легко добитися відшкодування матеріальних збитків. Втім, якщо орендар справно платить і чемно поводиться із меблями, виселяти його передчасно закон забороняє. У іншому разі у ролі відповідача у суді виступить уже власник квартири.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1088