Освітнім закладам пільг не надають. За словами педагогів, приватні школи прирівняли до інших суб’єктів бізнесу. Навіть за безкоштовні підручники, які видають на замовлення міністерства освіти, батьки учнів змушені платити. Вчителі запевняють, держава має фінансувати навчання конкретної дитини.

Людмила Паращенко, голова агенції розвитку освітньої політики. «Як виконати державний стандарт? Чи не є це приховано формою державного рекету на знищення приватної школи. Абсурдно! Знає про це міністерство освіти з усіма міністрами. Приватні школи завжди були подразниками спокою для нас бюджетних директорів, бо там відпрацьовуються цікаві педагогічні технології. Вони вміють економити кошти. А ми керівники бюджетних шкіл не вміємо, тому що те, що дає держава безкоштовно. Дається – берем».

В асоціації керівників шкіл кажуть: перевага недержавних навчальних закладів не тільки в якості освіти. Зрештою, незалежно від форми власності діють єдині освітні стандарти. Але в приватних, як правило, застосовують передові методики, індивідуальний підхід, зрештою, тут матеріальна база ліпша. Та й кошти які батьки так чи інакше сплачують, витрачають прозоро.

Юрій Шукевич, голова асоціації керівників шкіл Києва. «На місяць орієнтовно 600 гривень на учня. Позабюджетно може зрости один до одного. Тобто, в деяких варіантах ще 600 гривень дофінансовують батьки».

Нині в Україні лише одна сота відсотка шкіл -приватні. Для порівняння: у Сполучених штатах цей показник становить близько сімнадцяти процентів, у Європі - сімдесят. Тоді як вартість навчання, скажімо в Англії - близько 10-ти тисяч фунтів. В українських приватних закладах ціни коливаються від півтора -до чотирьох тисяч гривень за місяць.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3106