Курс долара до кінця року, найімовірніше, порадує стабільністю. За один - даватимуть приблизно 8 грн. Від значних перепадів валюту стримуватиме Національний банк. Будь-якими методами.  

Борис Кушнірук, економіст: «У наших громадяни за роки незалежності увійшло в звичку оцінювати стабільність ситуації через рівень курсу. Якщо курс стабільний, то уряд рапортує, що у нього все добре. Якщо курс обвалюється, то всі говорять: ай-я-яй, як це погано.»

Експерти кажуть: силою тримати курс не варто. Гривню потрібно трішки знецінити. Адже врешті-решт "рукотворна споруда" може обвалитися. І наслідки будуть непередбачувані. Щоправда, робити це слід поступово. 

Олександр ОХРІМЕНКО, експерт фінансового ринку:  «На сьогоднішній момент теж, якби, наприклад, девальвували б на 8 гривень 50 копійок, то, як правило, ніяких таких особливих проблем не було б. Ну 8,30 - ще було б простіше. Але на сьогоднішній момент, як ви бачите, мета трохи інша.»

Утім , необхідно врахувати і психологію українців. Побачивши, що гривня знецінюються, вони можуть ринути до обмінників. І розбирати долари, як гарячі пиріжки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1561