Президент заблокував законопроект, яким вводилась заборона на облаштування офісів у квартирах. Гарант пропонує повернути до тексту термін "промислового" характеру, який замінили словом "виробничого".  Запровадження заборони надання у житлових будинках приміщень для потреб виробничого характеру може призвести до вимушеного припинення підприємницької діяльності суб'єктами малого та середнього бізнесу, - Президент України Віктор Янукович. Автори законопроекту зізнаються: вони зробили технічну помилку, тепер повернуть усе, як булО. Але правка все одно залишає нерозгаданою правову колізію. В українському законодавстві визначення - що ж таке "потреби промислового характеру" - немає.

Юрій Сербін , ініціатор законопроекту. «Якщо брати ДБН, то ці заклади - обслуговування, аптеки,приміщення,юридичні консультації, вони не підпадають під виробничі приміщення. А з іншого боку є накази Мінздраву: який можна кваліфікувати так, що вони підпадають під виробничі приміщення.»

Більшість фахівців тлумачать норми закону так: розміщення офісу в житлових приміщеннях не належить до категорії промислового виробництва, а тому прямо законодавством не заборонене. А все, що не заборонено, можна. А ось орендувати житло під офіси - зась. Згідно із Цивільним кодексом, якщо наймач - юридична особа, вона може використовувати помешкання лише для проживання у ньому фізичних осіб. Інакше загрожує штраф - майже 50 гривень. Плюс податківці відмовляються зарахувати оренду та плату за комунальні послуги до суми валових витрат підприємців. Але переводити житлові приміщення у нежитлові власники не квапляться.

Оксана Продан , голова Всеукраїнського об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу. «Треба мати погодження починаючи від сусідських, а це всі ми знаємо, що з сусідами"дуже добре" в цьому плані працювати і закінчуючи всіма контролюючими органами - це і пожежники і санепідемстанція і місцеві органи самоврядування і БТІ - це процедура довга, складна і не дешева. І знову ж таки у багатьох моментах залежить від рішення окремо взятого чиновника.»

Тільки в Києві щомісяця пропонують в оренду 12 тисяч приміщень для офісів, 90 відсотків із яких - квартири в житлових будинках.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 712