Хочеш зробити щось добре – зроби це сам. Новоград-Волинський – єдине місце в Україні, де немає ЖЕКів. Їм на зміну прийшли об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Тут кажуть: готові поділитися досвідом із будь-яким містом. Тепер жителі самі вирішують, яка має бути квартплата і куди спрямувати кошти. Попри це, переконати людей об’єднатися було важко – до ЖЕКів усі вже звикли.

Володимир Загривий, мер міста Новоград-Волинський:

«Дійсно багато попрацювали в інформаційному плані розповідаючи, переконуючи людей, закликаючи і проводячи усі ті зібрання, а їх було дуже багато проведено на території міста і практично жодне ОСББ з першого заходу не було створене.»

Якщо у нових будинках створити об’єднання власників було не складно, то в аварійних – справа йшла туго. Ремонту деякі з них не бачили від самого зведення. Відновлювальні роботи оцінювали в середньому у 200 тисяч гривень. І це не капітальний, а локальний ремонт. Такі витрати людям не по кишені. Тому частково допомагає влада і Програма розвитку ООН. Проте, мешканці все одно мають зробити і свій внесок – мінімум, 10%.

Ірина Скалій, керівник проекту ПРООН: «Ми глибоко переконані, що таким чином мешканці набагато більше вмотивовані якісно виконувати цей проект, відбирати прозоро підрядника, та у майбутньому контролювати проведення робіт та забезпечувати утримання подальше реконструйованого об’єкту.»

Приміщення цього будинку, як і багато інших обслуговується ОСББ, тут чисто і охайно, мешканці кажуть, що не тому що прибирають, а тому що не смітять. У під'їзді - квіти, на стінах - дитячі малюнки, стоять євровікна. А ще шість років тому, коли в будинку працював ЖЕК, часто-густо не було ні газу, ні води. Ремонт проводили раз на 15 років. Зараз мешканці мають не тільки охайні оселі, а й помірні тарифи. Наприклад, за обслуговування будинку - всього 50 копІйок за квадратний метр житла.

Валентина Левченко, мешканка Новоград-Волинського: «Мы стали сплоченнее, как-то друг за друга и суботники делаем и клумбы и цена у нас не изменилась, мы не поднимаем цену.»

Валентина Волошина, мешканка Новоград-Волинського: «Мы все деньги збираем и потом те деньги, котрые назбыралы, собираем собрание общее и распределяем шо дому потрибно.»

Працівники ЖЕКів без діла не лишилися. Вони реорганізувалися в новУ структуру  і  назвалися "асоціацією ОСББ". Цій конторі мешканці і доручили доглядати за будинками. По суті – той самий ЖЕК, але грошима людей уже так не розпоряджається. Отримують лише за виконану роботу. Кажуть - вигідно, бо  усі професіонали під рукою.

Катерина Лавренчук, голова асоціації ОСББ: «Вирішили створити асоціацію і зберегти ту базу, яка ще лишилася, зберегти спеціалістів, тому, що у мене сантехніки працюють по сім років і зменшити витрати на апарат ОСББ.»

Про старі часи у Новоград-Волинському і згадувати не хочуть, аж занадто хорошими стали умови життя. До такого переходу на ОСББ  закликають ще й інші міста. Адже з ними дуже вигідно економити особистий капітал.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 869