Українці більше не хочуть сидіти в офісах. І стають фрілансерами. За неофіційними даними, на вільних хлібах нині 11,5 тисяч осіб. І заробляють в середньому 16 доларів за годину. Канадці ж мають дохід 29, британці 26, а росіяни - 20 умовних одиниць.

Корисно знати:Плюсы и минусы работы айтишников-фрилансеров

Вітчизняні фахівці досить затребувані на міжнародних ринках праці. Традиційно популярні програмісти. За шістдесят хвилин роботи беруть приблизно до 24-х доларів.

К'єтіль Олсен, президент Інтернет-платформи для фрілансерів: "Якщо брати глобальну картину світу, 40 відсотків фрілансерів залучені в ай-ті сферу, 40 -у  творчу, 10 - маркетинг, ще стільки ж - в управлінську. Що ж стосується України, тут аж 93 проценти вільних працівників трудяться в ай-ті галузі".

Читайте: Украина становится одним из лидеров мирового рынка фриланса

Ярослав - керівник компанії, яка постійно співпрацює із фрілансерами. Каже, вони дисципліновані й гарні фахівці у своїй сфері. Як доказ - завдяки таким людям на рахунку фірми - 92 успішні проекти. Їх втілювали у життя представники аж з 13-ти країн світу. Угоду укладали, зокрема, з американцями, австралійцями, а також з вихідцями із західної Європи та Близького Сходу. Працювати з фрілансерами набагато вигідніше, ніж із тими, хто в штаті.

Читайте: Как фрилансеру продать себя дорого

Ярослав Кожара, директор компанії: "Адже фрілансери восновному робочим місцем себе забезпечує. І це перестає бути відповідальністю компанії, яка наймає людину просто на посаду. Також фрілансери можуть мати більший досвід у певних сферах, і тому для проектів, де необхідні якісь специфічні знання, часто буває набагато зручніше, легше і дешевше знайти фрілансера".

Шукають собі роботу фрілансери через спеціальні міжнародні сайти. Втім, це не безкоштовно. На рахунок відповідних порталів переказують майже 9 % заробітків.

Див. також: 8 вещей, которые так не любят слышать фрилансеры

Таку посередницьку платню віддають лише після отримання грошей за здане роботодавцю замовлення. Крім того, частину коштів мають віддати митарям - згідно із  законодавством.

Олена Лоскун, Юрій Макарчук, "Особистий капітал". UBR

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: работа рынок труда фриланс
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2085