Проблемним позичальникам хочуть пробачати частину боргів. Їх визнаватимуть банкрутами, тоді коли заборгували понад 161 тисячу гривень. І не були задоволені вимоги кредиторів протягом  півроку після закінчення встановленого терміну. Банку за спрощеною процедурою відійде усе заставне майно. Натомість боржників внесуть до чорного списку. І  позбавлять можливості знову позичати. 

Микола Катеринчук, автор законопроекту: «Як тільки вона оголосила себе банкрутом, вона не може увійти в кредитні відносини, вона заноситься у відповідний реєстр. Якщо вона все ж таки знайде кошти, і потім все ж таки вернеться, і каже, я хочу відновити свій статус, я не хочу бути банкрутом, тоді вона погасить кредит, і її викреслюють».

Законопроект розроблений спільно з НБУ. І покликаний зупинити тиск колекторів.  Це часто призводить до суїциду. Таких випадків уже понад двісті. Проте є й негативні для позичальників норми. Людей змушуватимуть укладати договори страхування з тими компаніями, які  будуть нав'язувати кредитори.

Вадим Хабібуллін, адвокат:  «Тоді позичальники будуть позбавлені можливості використовувати сьогоднішнє законодавство, яке дозволяє цю норму оскаржувати».

Щоправда, у законопроекті пропонують  звільнити боржників  від сплати зборів, що нечітко прописані в угоді,  або про які позичальника не повідомили. Тому фахівці кажуть: банкірське лобі стане на заваді ухваленню цього документа.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 897