Протягом кількох найближчих років старі квартири дешевшатимуть, прогнозують фахівці.  І застерігають: криза на  ринку лише розпочинається. Щоправда, потрясінь не буде, ціни зменшуватимуть поступово. До того ж, українці змінюють уподобання: наразі віддають перевагу новим помешканням. Забудовники здешевлюють їх, аби залучити покупців, бо платоспроможних клієнтів дуже мало. ТомУ власники вторинного житла теж змушені будуть знизити вартість.

Відео: Хочете іпотеку - треба заробляти 5 тисяч - Азаров

Олександр Рубанов, президент спілки спеціалістів із нерухомості: «Средняя стоимость квадратного метра по Киеву составляет 1850 долларов. По нашим оценкам, комфортная цена на  вторичном рынке - где-то на уровне полутора тысяч долларов за квадратный метр. Когда мы ее достигнем, это не будет очередным обвалом».

Багата країна бідних: Власники тенісних кортів не платитимуть податку на розкіш

Тим часом вартість житла у новобудовах економ-класу уже сягнула мінімуму, кажуть експерти. І далі знижувати її продавці не готові. Адже помешкання на околицях столиці зараз коштують близько 7 тисяч гривень за квадрат. Мовляв, ця сума приблизно дорівнює собівартості. Хоча, й це не межа. Бо деякі забудовники стверджують, що залишаться з прибутком, навіть, якщо розпродаватимуть по 4 тисячі за метр. Водночас зростає попит на оселі середнього цінового сегмента та двокімнатні  квартири.

Читайте: Какие квартиры пользуются спросом в Киеве

Всеволод Жоголєв, директор департаменту оцінювання консалтингової компанії: «Можно говорить об уменьшении спроса на хрущевки, на маленькие очень однокомнатные квартиры. И об увеличении спроса, большей привлекательности жилья с современными параметрами. Хотя цены на гостинки, тем нем менее, выросли достаточно сильно. Т. е. мы наблюдем, что все-таки самый дешевый сегмент, он все еще остается в спросе».

Дивіться також: Забудовники vip-котеджів перебудують їх на малоповерхівки

У першому кварталі року лише помешкання готельного типу подорожчали на 1,5%. І коштували у середньому 54 тисячі доларів. За однокімнатні квартири просили понад 71, за двокімнатні - близько 100 тисяч. Вартість оселі більшої площі перевищувала 130 тисяч умовних одиниць.

Дивіться також: Усім по квартирі до 2023 року - чергова обіцянка Азарова чи квартирне питання таки вирішать?

Рієлтери кажуть, цього місяця ціни навряд чи знижуватимуть, адже квітень - сезон активних придбань. Та потім продавці таки підуть на поступки й тенденція до зниження триватиме.

Наталія Андрійчук, Макс Масленніков. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 567