Вітчизняні будівельні матеріали подорожчають. Прогнозують експерти. Торік обсяги житлового будівництва зросли на понад 43 % і попит на такі товари підвищився майже на третину. Тому виробники запустили нові потужності та почали виготовляти більше продукції. Завдяки цьому вдалося подолати імпортозалежність.

Вадим Глухов, директор департаменту Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: «У нас в целом очень положительная тенденция по росту экспорта по сравнению с импортом, основных строительных материалов. Если экспортировали мы за год их на 14,5 млрд. гривен, то импортировали на 7,6 млрд.».

Фахівці кажуть: зараз понад 80 % матеріалів, які використовують будівельники, - виготовлені в Україні. Вони коштують на 15-20 дешевше, ніж закордонні. До того ж, цьогоріч їх якість зросла. Адже збільшилась кількість виробників і посилилась конкуренція. ОкрІм того, до нас почали ввозити менше підробок зі Східної Азії. Та до кінця року експерти прогнозують подорожчання продукції.  

Ігор Костенко, директор компанії з продажу будівельних матеріалів: «В  связи с пересмотром ряда причин внутренних в Украине - Ж/Д-тарифов, роста сырьевой базы, - цены на строительные материалы, я думаю, что будут планомерно увеличены на 5-7 процентов. В период начала второго квартала. А до конца 2012-го года, я думаю, что ценообразование на строительные материалы в Украине увеличится порядка 15 процентов».

Та деякі види продукції для будівництва досі імпортують більше, ніж експортують. Зокрема до нас ввозять недешеві: віконне скло, сантехнічні вироби та черепицю. Хоча Україна може виготовляти їх самостійно. Адже володіє третиною світових запасів глин та коаліну. Натомість усе це продають за кордон, як сировину.

Наталія Андрійчук, Андрій Ярковий. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 614