До вас потрапили фальшиві гроші? Звертайтеся до міліції. Здавайте підробки та пишіть заяву. Чим більше подробиць пригадаєте, тим ліпше.  

Дмитро Моргун, юрист: «Если вы получили фальшивые деньги в виде сдачи или ещё где-то и не знали, что они у вас  есть на руках. в результате вы передали данные деньги в качестве расчёта за покупку. В данном случае ваше незнание не говорит о составе преступления в ваших действиях.» 

Сподіватись на відшкодування з боку держави не варто. Повертати його має шахрай. Звісно, якщо злодія спіймають, засудять і в нього є кошти або майно для погашення ваших збитків. Не намагайтеся фальшивки збути. Покарання можна отримати рівнозначне їх виготовленню.

Дмитро Моргун, юрист: «Санкция статьи подразумевает лишение свободы на срок от 3-х до семи лет. Также существуют квалифицирующие признаки повторности совершения преступления. Соответственно ответственность за это имеют более высокий ценз лишения свободі.»       

Убезпечитись від підробок можна, принаймні якісних. Фахівці радять завжди перевіряти купюри великого номіналу, починаючи з 50 грн.  

Галина Калашнікова, директор операційного департаменту приватного банку: «Повернути. і банкноти наші. ми знаємо, що ці цифри, які зображають номінал банкноти виготовлені зі спеціальної фарби, яка переливається. цей колір міняється.» 

Найбільше підробляють долари. Досі в Україні перебуває в обігу  три відсотки зелених фальшивок. Гривня цікавить шахраїв менше. Банкіри впевнені – це тому,  що добре захищена. Скептики заперечують  - мовляв, просто справа не варта заходу.

Олександр Охріменко, фінансист: «Меньше купюру подделать экономически не выгодно. 100 долларов - да. В своё время была даже классическая афера когда скупали купюры по одному доллару и приделывали им нули. Дорисовывали красиво, но не меняли портрет.»

 За данними Нацбанку, за останній рік кількість несправжньої національної валюти зменшилась. Із 2,5 мільярдів купюр, які перебували в обігу, виявили і вилучили 8,5 тисяч підроблених банкнот.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1072