Із кожним роком Україна споживає все менше блакитного палива. Головна причина – ціна кусається. Підприємства переходять на вугілля. Селяни  - на дрова, а також на так звані "пілети". Говорять – так набагато економніше. Тобто громадяни, так чи інакше, намагаються заощаджувати газ. Приміром на Рівненщині, минулого року спалили лише 7,5 мільйонів кубометрів ресурсу. А ще 2 роки тому ця цифра сягала 108 кубометрів. Усе через те, що обігрів держустанов перевели на тверде паливо. Щоправда, задоволення не з дешевих. Торік місцева влада виділила на переоснащення котелень близько 3 мільйонів гривень.

Володимир Новак, заступник голови Рівненської ОДА: «Бюджетна сфера тоже працює над тим, щоби замінювати газові котли, які працюють, замінювати на котли, які працюють на альтернативних видах палива - це щепа, відходи деревини,  дрова, торф і інше.»

Підприємець Володимир Лук'янчук постачає до Богушівської школи відходи від переробки деревини. Стверджує, що – за мінімальними цінами, адже школа – не комерційна установа.

Володимир Лук'янчук, приватний підприємець: «Постачаємо, якщо немає кубічних морозів сильних - 14 кубічних метрів в неділю. На скільки вистачає? Це на тиждень хватає. Якщо дуже сильний – десь порядку 18 кубів. Це 150 гривень , включаючи уже доставку за кубічний метр.»

Погоджуються з ініціативою рівненчан і експерти. Нині існує три тарифи на газ для українців. Промисловість сплачує сповна – 4,5 тисячі гривень за тисячу кубів. Підприємства ЖКГ та селяни віддають за блакитне паливо 1300 та 800 гривень відповідно. Держава виділяє на цей сектор гроші у вигляді дотацій. Однак, і переведення на тверде паливо не з дешевих. Такий котел коштує у кілька разів дорожче, ніж газовий. І окупиться він щонайменше за 10 років – кажуть експерти.  

Герогій Гелетуха, зав. відділом теплофізичних пролем інституту теплофізики: «Все эти призывы ухода от газа и так далее - это останется призывами. Пока обычному жителю экономически более выгодно сжигать газ. Субсидировать нужно не газ, а субсидировать надо оборудование, которое помогает уйти от газа.» 

Також непоганою альтернативою може стати опалювання соломою. Щорічно в Україні на полях залишається близько 15 мільйонів тонн цього продукту, КПД якого становить 15-17 джоулів – кажуть експерти. Якщо всю пустити на обігрів, то країна зможе економити приблизно 8 мільйонів кубів газу за рік. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 812