Цьогоріч іпотека подешевшає – прогнозують банкіри. Але не раніше, ніж навесні. До того ж, зростатиме кількість фінустанов, які надаватимуть кошти на придбання помешкань. У 2011-му таких було  майже 40. А сума початкового внеску становила близько 30% від вартості житла. Водночас термін кредитування збільшився із 15 до понад 20 років. Нині ставки за позиками перевищують 19%.

На думку фахівців, вони знизяться на 2-3 пункти. Цьому сприятимуть кілька чинників.

Станіслав Мошкін, керівник напрямку іпотечного кредитування банку: «По-перше, зростання попиту. По-друге, це зростання ресурсної бази банків, тобто збільшення кількості депозитів банків від населення. І третє - це державна політика, в тому числі пов'язана з державною іпотечною установою, з молодіжним фондом. Ці три фактори.»

Аби іпотека справді була доступна, ставка за нею  не має перевищувати семи відсотків. Адже саме така діє в багатьох розвинених країнах. Але нашим комерційним фінустановам низькі проценти не цікаві. Вони надають перевагу більш вигідним коротким споживчим позикам. І вважають, що такі дешеві й невигідні кредити мають надавати державні банки за підтримки Національного.

Владислав Мішук, директор з продажів будівельної компанії: «Это позволит на сегодняшний день раздавать дешёвые кредиты именно на покупку жилья. Но не просто раздавать, а деньги должны работать, чтобы не было инфляции. Если не будет инфляции, собственно говоря, тогда это все пойдёт, и деньги не будут обесцениваться.» 

На думку інших фахівців, дешеву іпотеку можуть давати й комерційні банки. Але треба законодавчо обмежити їх повноваження. Бо вони задля отримання надприбутків завищують ставки за кредитами на житло.  

Олексій Кулагін, директор будівельної компанії: «Если до кризиса доля кредитных портфелей в покупке на комплексе жилья была 70-80%, не кредитных прямых оплат было 20-30%, то сейчас 70% - это прямые оплаты, а 30% - это программы рассрочек, которые придумывают строители.»

Чиновники ж кажуть, що банки збільшують рівень відсотків, бо закладають у нього ризики неповернень. Мовляв, не всі позичальники можуть підтвердити свою платоспроможність. До того ж, річна інфляція у нас нині становить близько 13%. І доки ситуація не поліпшиться, очікувати на значне зниження ставок не варто.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 894