Шоколад подорожчає. Бо виробництво какао-бобів зменшується, а попит на продукт у світі зростає. Тому світові ціни на сировину на початку року можуть підвищити до 10%. 

Головний імпортер  какао-бобів - Африка. Утім цьогорічні погодні умови не сприяли доброму врожаю.

Див. також: "Рошен" покупает крупную кондитерскую фабрику в Венгрии

Марія Колесник, аналітик харчового ринку: "На початок наступного року очікують, що зростання становитиме 5-10 %. А отже на цукерках це відобразиться не більше, ніж 2-3%".

В Україні ціни поки що стабільні, а попит зростає. Особливо на молочний шоколад. В одному з магазинів кажуть, на початку року щодня продавали не більше  ніж 10 кілограмів солодощів. Зараз втричі більше.

ВІДЕО: У Франції дизайнери представили колекції їстівного одягу

Валентина Кононюк, співробітниця майстерні шоколаду: "Вафлі шоколадні у нас коштують від 20-ти гривень і до 25-ти. Цукерки мають ціну від 4-х і до 6-ти гривень. Недорого. А фігурки шоколадні від 21 гривні до 79-ти - залежно від розмірів, і чи цільна фігурка, чи пустотіла".

Читайте: В Украину стали завозить втрое меньше шоколада

Ближче до нового року ціни традиційно зростуть. В середньому на 10 відсотків. Адже українці купуватимуть солодкі подарунки.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цены шоколад какао
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2738