Нині на депозитах лежать майже 300 мільярдів у гривневому еквіваленті. Банкіри кажуть: кращого методу зберігання коштів ніхто не вигадав. Мовляв, це безпечно та й заробити можна. Особливо за останній рік підвищили відсотки на вклади в нацвалюті. Фінустанови перебувають на вимушеній гривневій дієті. Найоптимальніший спосіб змінити ситуацію – змусити населення дістати гроші з-під матраца. Аби зацікавити людей – деякі банки підвищують ставки аж до 20% річних.

Олексій Руднєв, банкір: «Сьогодні середньозважена відсоткова ставка уже складає 20% річних. Якщо раніше ці відсоткові ставки були лише на довгострокові вклади, то сьогодні вже і на короткострокові вже і на 3 місяці, і на 6 місяців можна отримати ставку 20% річних.»

Втім, заробити на грошах можна й значно більше. Для цього потрібно йти не в банк, а в компанію із управління активами. За ваші гроші вони купують, зокрема, акції підприємств та цінні папери. Головне – не прогадати із об'єктом інвестування. Клієнту розповідають, куди саме спрямують його кревні. Це ж має бути прописано і в договорі. Середні внески – кажуть представники таких контор – 100 тисяч гривень. Найоптимальніший час вкладу – від трьох років.

Андрій Марункевич, експерт департаменту з продажу та роботи з інвесторами: «У нас є інвестиційні фонди, в яких середньорічна цільова доходність – вона буде близькою до … приблизно така, як середній банківський депозит. А є інвестиційні фонди, де середньорічна доходність – вона буде на рівні двох банківських депозитів, а є і фонди, які всього за 1 рік можуть принести більше 50%.»  

Перед тим, як звернутись до таких інвесткомпаній, юристи радять подумати тричі. Гра на фондових ринках прибутку не гарантує. Можуть постраждати і вклади в нерухомість. Квартири та будинки за час кризи значно втратили в ціні. Тож клієнт може залишитися ні з чим. І втрачених грошей ніхто не поверне.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: «Це такий учасник грошового ринку, який не має жодних органів, які б гарантували його діяльність. Банки, які є, зокрема, учасниками фондів гарантування вкладів фізичних осіб, у них хоча б є отакі фонди. І, якщо щось сталося з банком, особа на сьогоднішній день отримає 150 тисяч.»

 Втім, і довіряти занадто високим ставкам депозитів, запевняють фахівці, не варто. Не факт, що зрештою отримаєте розрекламовані двадцять відсотків річних. Частину їх все одно з'їсть інфляція.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 6033