Проїхатися на одному колесі байка - мрія ледь не кожного чоловіка. Українські стандрайдери - саме так називають екстремалів, які виконують трюки на мотоциклах, прокинулися від зимової сплячки. Вони, приміром, можуть їхати, тримаючись однією рукою та однією ногою.  

Олексій Квишко, стандрайдер: «Зимою не було площі де можна було б займатися, десь півтора місяця не такався вже. Тобто це друге тренування в цьому році».

Нові рухи екстремали копіюють з Інтернету. Своїми таємницями та трюками діляться й бувалі райдери. 

Денис Міхно, стандрайдер: «Ребята чтобы поднять свой уровень - ездять заграницу на соревнования. Они смотрят на ребят, которые дольше этим занимаются, в которых гораздо больше опыта, профессиональные выступления, и у них класс гораздо выше. И они вместе с ними катаются, третируются».

Тренуванням хлопці віддають весь вільний час. Кажуть аби виконувати складні трюки, щодня треба витрачати на удосконалення близько трьох годин.

Мотоцикл, бензин та вільна площадка для тренування - все, що потрібно цим хлопцям, як то кажуть, для повного щастя. Проте із останнім у них якраз проблеми - адже винайняти необхідну територію їм не по кишені.  

Тож вивчати нові трюки та відточувати їх доводиться постійно в різних місцях - зазвичай на парковках поблизу гіпермаркетів. Та це не єдиний головний біль стандрайдерів. Чималу частину бюджету в прямому сенсі з"їдає мотоцикл.

Олексій Квишко, стандрайдер: «Мотоцикл коштує десь приблизно 6-7 тис доларів, "і кожен день на один бензин іде десь порядка 300-400 гривень».

Денис Міхно, стандрайдер:  «Самые большие затраты - это переделать его.  Нужен другой комплект звезд, потому-что стандартная звезда маленькая - она не подходит. Нам надо добиться  именно вот этого, чтобы газ крутишь, плавненько стает на заднее и едет себе на оборотах».

А ще клітка, щоб не пошкодити двигун, покришки, колодки та інші деталі. Загалом переобладнання двоколісного обійдеться десь у 1500 доларів. А ось заробляти стандрайдингом, кажуть відчайдухи, практично не виходить - попиту немає.

Своє захоплення хлопці називають небезпечним. Вони рук не ламали, проте з мотоцикла падали не раз. Тому всім новачкам радять починати зі скутерів та подбати про захист.

Уляна Дрючкова, Валерій Гомон, UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 840