Європротокол дозволить відшкодовувати не тільки за автомобіль, а  й здоров’я учасників ДТП.  Нині громадянин , який постраждав, максимально може отримати до 100 тисяч гривень страхових відшкодувань. Однак,  для цього потрібно  документальне підтвердити медичні витрати.

 Володимир Романишин, президент МТСБУ: «Оскільки медицина за конституцією у нас є безплатною, безкоштовною, а закон вимагає, щоб відшкодування здійснювалися на підставі підтверджуючих документів, якихось рахунків з аптеки, з лікарняного закладу. А не всі лікарняні заклади можуть адекватні документи надати.»

 Для підтвердження ДТП  можна буде використовувати європротокол. Починаючи із 2005 року, страхові компанії виплатили майже 2,7 млрд грн компенсації. Левова частка - компенсація за пошкоджене майно. Цього року лише 2% усіх виплат, які отримали українці,  - відшкодування за понівечене здоров’я. У парламенті вже зареєстрували законопроект. Він встановить мінімальний розмір страхової компенсації за втрату працездатності. Якщо потерпілий отримав першу групу інвалідності, йому мають відразу виплатити 36 мінімальних зарплат, які встановлені чинним законодавством на дату настання страхового випадку. За другу групу -  страховики мають сплатити 18 мінімальних місячних окладів. А за третю  - 12 тисяч.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 605