Із наступного року можна буде отримати квартиру в оренду з правом викупу під 3 %  річних. Якщо, Кабінет Міністрів затвердить  відповідну програму. Згідно з проектом, мешканці таких квартир протягом 15 років сплачуватимуть лише встановлену квартплату та комунальні послуги. І після  останньої сплати житло перейде у їхню власність. Перший внесок, як за іпотеки, не потрібен.   Схема значно вигідніша, ніж кредит у банку. 

Валентин Рибачук, голова правління державної іпотечної установи : " Мы делали расчёт, сегодня да мы говорили,  чуть больше 2,6 тис гривен , если быть точнее по-моему мы рассчитывали -  2618 гривен в городе Киева на 50 квадратных метров в городе Киеве квартира".

Цікаво знати : Квартиры в киевских "недостроях" продолжают дорожать

Метраж може бути і більший. На сім'ю з двох людей передбачено 40 квадратів. Для кожної дитини ще по 18. Однак, якщо площа перевищуватиме 76 квадратів – за решту доведеться доплачувати з власної кишені. Квартири  видаватимуть у порядку черги на отримання житла.  Однак пріоритет - за бюджетними працівниками.

Андрій Гусєльников, експерт ринку нерухомості : " Нам нужны же медики правда?, нужны учителя, правда?  А зарабатываю они очень мало. Поэтому государство давно должно строить такое социальное жильё и давать этим категориям населения. Почему? Потому что они мало зарабатывают, потому что они никогда не в состоянии будут  купить себе это жилье".

Корисно знати : Где в Киеве дороже всего снимать квартиру

На первинному ринку уже знайшли близько 14 тисяч квартир, які підходять для цієї програми. Більшість із них - практично добудовані. Майбутнім мешканцям їх надаватимуть із мінімальним ремонтом.  Однак якщо пожильці 180 днів не платитимуть за оренду чи комунальні послуги - їх можуть виселити. 

Валентин Рибачук, голова правління державної іпотечної установи :  " То что идет по аренде - это не выплачивается, но у нас не стоит целью расторгать договора".

Дивіться також : Дерев'яний зруб на 100 квадратних метрів коштує близько 90 тис. доларів

Зараз програму уже затвердили профільні міністерства. І чекають лише, доки уряд підпише відповідну постанову. Однак, кажуть, запрацювати вона зможе вже з наступного року. Адже додаткових коштів для її реалізації залучати не потрібно.  В проекті бюджету закладено мільярд гривень. І державна іпотечна установа саме цими коштами буде покривати свої витрати на викуп квартир на ринку.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: квартира личный капитал оренда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1948