Кожному п`ятому українцю вже виповнилось 60. кількість літніх людей в нашій державі збільшується так само як і в  усій Європі. Тільки якщо на заході пенсіонери можуть користуватися усіма перевагами заслуженого відпочинку, наші старі змушені самотужки забезпечувати свою старість навіть після досягнення пенсійного віку. 

Читайте також : Женщинам в Украине сложно пробиться в топ-менеджеры

За період незалежності українці постарішали на три роки. Середній вік нашого співвітчизника становить трохи більше ніж сорок - порахували  в інституті економіки і прогнозування. А кожному п`ятому вже перевалило за шістдесят. Якщо в розвинених державах старіння населення пов`язане передусім зі збільшенням тривалості життя, то українська нація старіє через низьку народжуваність. Водночас як у нашій державі на двох жінок припадає лише троє дітей, у деяких країнах Європи цей показник сягає двох дітей на одну жінку. І річ не лише у матеріальному благополуччі, а у законодавстві, яке сприяє поєднанню материнства і кар`єри.  

Ірина Курило, керівник відділу інституту демографії : " Ще одна  відмінність українського старіння від західноукраїнського полягає в тому, що у нас більшість літніх людей. це так звані молодші старі. При всьому при тому, що частка старших 60-ти років ми входимо в тридцятку найстаріших країн світу. Однак, якщо брати такі показники, як частка  80-літніх, або частка осіб, старших сімдесяти п`яти років, то за цими показниками ми поки що відстаємо від Західних країн внаслідок того, що у нас низька тривалість життя".

Корисно знати : Учеба за рубежом – "трамплин" для успешной карьеры

Збільшення частки літніх людей породжує проблему їхнього соціального захисту. Особливо у нашій державі, де старість суттєво позначається на якості життя.

Юлія Шост, журналіст : " Українське населення старіє разом з населенням усієї Європи. Однак, розраховувати на таку ж старість, як у жителів розвинених країн, наші співвітчизники  поки не можуть".

Владислав: "Якщо ми дивимось, що по Києву гуляють іноземці  досить пристойно одягнені і просто відпочивають світом, а ми не можемо дозволити собі і думаємо лише як вижити, як прожити".

Аби поліпшити матеріальне становище, українські пенсіонери раді й попрацювати. Та вітчизняні роботодавці, воліють бачити серед співробітників лише молодих.

Украинцам придется выложить за новогоднюю елку до 300 грн

Людмила: " На любых работах до тридцати пяти. Поэтому, где б вы ни читали, все до 35-ти. Возраст, сразу оговаривается возраст и уже потом как бы  даже квалификация не берется в счет".

Із віковою дискримінацією під час прийому на роботу стикається кожен третій, кому виповнилося 45. Дев`яносто відсотків оголошень від роботодавців містять певні вікові обмеження. Така ситуація складається через низку стереотипів, якими керуються фахівці з персоналу, розповідає психолог.  Багато хто вважає, що після 30-ти років працівники втрачають здатність до навчання. Крім того, молодим керівникам часто видається складним заслужити повагу старшого за віком підлеглого. 

Віктор Пушкар, соціальний психолог : " Один зі стереотипів - це недостатня гнучкість. Тобто людина має вже якийсь досвід вже встигла робити по-своєму. У нас тут інша корпоративна культура, яка виникла  позавчора і чомусь вона має принципово відрізнятись від інших корпоративних культур".

Це цікаво : Как эффективно работать дома

Водночас як європейці працюють до старості за своїм фахом, у літніх українців можливостей для підробітку лишається не багато. Чоловікам пропонують роботу охоронців і водіїв, а жінкам доводиться працювати здебільшого нянями і хатніми робітницями. Щоправда, й тут компанії почали встановлювати віковий ценз.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украинцы возраст личный капитал население
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1539