Частина грошей до недержавного пенсійного фонду, частину - на зберігання у банку. Так про власну старість дбають у багатьох європейських країнах. В нас же система інша. Українці практично не відкладають грошей собі на старість. Ми несемо гроші до державного Пенсійного фонду, а той відразу роздає його нинішнім пенсіонерам. І Лише одиниці із нас несуть гроші  до недержавних пенсійних фондів чи купують спеціальні програми страхування.

Фактично в Україні нині діє перший рівень пенсійного забезпечення, так званий радянський, і третій. Другий, який передбачає накопичення кожним громадянином собі пенсії ,чиновники все відкладають. Ніяк не можуть погодити, у чиїй власності мають бути альтернативні пенсійні фонди.

Дивіться також: Другий рівень пенсійного забезпечення запровадять у 2014 році

Галина Третякова, гендиректор української федерації убезпечення: "Двигун якості і двигун зниження ціни - це конкуренція. Світ це вже давно визнав і сказав - навіщо нам монополіст,  який буде диктувати свою ціну, чи диктувати свої умови, нам потрібна якісна соціальна система.  Тому нам треба, щоб тут була конкуренція.  Мають бути соціальні партнери у держави".

Другий рівень пенсійного забезпечення виглядає приблизно так. Щомісяця кожен українець відкладає частину зарплати собі на старість. Із віком розмір відрахувань треба збільшувати - якщо у двадцять п'ять це може бути два відсотки від доходів, то ближче до пенсії - вже п'ятнадцять. Скільки зберете - стільки й вашого. Якщо ваша довіра до недержавного пенсійного фонду зменшиться - маєте змогу перевести свої кошти до іншого.  Проте забрати заощадження до настання пенсії, ви не зможете. Усі ці роки вашими грішми керуватиме і примножуватиме їх  недержавний пенсійний фонд.

Дивіться сюжет: Система обов'язкового накопичення пенсій не дасть рівності

Павло Ілляшенко, керуючий активами недержавного Пенсійного Фонду: "Нужно смотреть чтобы в сложные годы фонд демонстрировал доходность и чтобы она находилась в разумных пределах. Для Пенсионного фонда - это на 3 процента выше, чем уровень инфляции. Если это так происходит - то это очень хорошо с точки зрения управления активами фонда в долгосрочном периоде".

Якщо держава таки запровадить другий обов'язковий рівень пенсійного забезпечення, то всі громадяни до тридцяти - тридцяти п'яти років частину пенсійного внеску віддаватимуть до альтернативного пенсійного фонду. Спочатку ця сума становитиме два проценти і щороку зростатиме. Відповідно, надходження до державного пенсійного фонду будуть зменшуватися. Проте накопичувальну систему не можна запроваджувати аж тоді, коли  дірку в бюджеті структури залатають. Та,  як це зробити, чиновники не знають і досі.

Кому підвищать пенсію? - дивіться сюжет

Павло Розенко, експерт центру Разумкова: "На таке зменшення можна іти лише в тому вигляді, коли ситуація в бюджеті Пенсійного фонду є стабільною і бюджет Пенсійного фонду є бездефіцитним. В 2012 році дефіцит бюджету Пенсійного фонду є 65 млрд. грн. , що є більше, ніж було рік назад. При такій динаміці говорити про те, що в найближчі 10 років буде запроваджена накопичувальна система – неможливо".

Дефіцит пенсійного сьогодні покривають коштами із держбюджету. Експерти кажуть, що у разі переходу на другий рівень пенсійного забезпечення виплати нинішнім пенсіонерам та людям, які не можуть самостійно зібрати собі на старість, найвірогідніше, гарантуватиме держава. Тобто - їх годуватимуть усі платники податків. До речі - як і сьогодні.

 

Уляна Дрючкова, Алі Карімов, Макс Масленніков, телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: пенсия личный капитал система накопления
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2727