За оцінками Федерації роботодавців, документ порушує гарантії права власності, ускладнює процедури. Незалежні експерти з цим погоджуються – але наголошують – не відомо, яку редакцію ухвалила рада.

Олександр Лазарев, співголова митного комітету ЄБА: « Говорить об этом ТК сейчас я бы не рискнул, потому, что я не знаю есть ли 12-13 человек, который видел оканчательный варинат. Который обговорен, ляжет на  стол  Президенту и который выйдет в печать. Я читал ту редакцию, которая есть на сайте ВР».  

Особливо наполягають бізнесмени на вдосконаленні процедури визначення митної вартості товару. Саме через них, припускають фахівці, Україна за два роки опустилась в рейтингу міжнародної торгівлі, який визначає Світовий банк, із 139 за 140 місце. І це попри те, що в 2010-му Президент поставив зовсім інше завдання.

Денис Шендрик, співголова митного комітету ЄБА:  «Сам мировой банк говрит, что ухудшение рейтинга - из-за залержек в таможенном формлении. Были задержки в портах , блокированы. У импортёров были проблемы с таможенной стоимостью. Эти практические вещи - они остаються».

На поліпшенні процедури визначення митної вартості товару наголошував і Президент, коли вперше накладав заборону. Якщо норми не виправлені, або недостатньо опрацьовані, справді можна очікувати на повторне вето.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 792