Черкащанка Юлія поїхала спочатку в Краків, а потім Дрезден  - із польською бізнес-візою. На території Німеччини її та ще шістьох українців зупинила поліція та відвезла до відділку. Кожного допитували по півтори години. Наступного ранку Юлі анулювали візу та відправили літаком додому. Сказали - у майбутньому проблем не матиме.

Юлія Давидова, постраждала:  «Я разговаривала с этой женщиной, которая аннулировала визы, то она сказала, что никаких проблем не с открытием визы не будет. Ни с германской, ни с польской. Это было в устной форме. Документы понятно, что давали, только там все на немецком и непонятно, что написано. Это то, что они документы по поводу задержания».

Спеціалісти із Шенгенського права пояснюють усе упередженим ставленням поліції до авто з українськими номерами. А також на недосконале законодавство, де ситуацію можна трактувати по-різному. 

Олександр Сушко, директор інституту євроатлантичного співробітництва: «Право ЄС встановлює, що віза має використовуватися з тими цілями, на які вона була видана, тобто про яку громадянин декларував. З іншого боку, об'єктивне життя може диктувати різні цілі поїздок. І звісно, що громадянин протягом дії однієї візи може користатися нею з різними цілями».

В українському МЗС рекомендують не отримувати візи у сумнівних посередників. А найголовніше - обов'язково їхати через ту країну ЄС, яка видала вам проїзний документ, і де зазначена мета поїздки.

Віталій Мошковський, радник відділу візової політики при МЗС України:  «Якщо була отримана ділова польська віза, або з тих чи інших причин поїздка ділова була скасована, віза не була використана, і особа планує поїздку туристичну в іншу країну Шенгену, то потрібно скасувати спочатку попередню візу».

Українцям, що постраждали, юристи радять подавати до німецького суду та попросити компенсацію. Шанси виграти таку справу, на відміну від української феміди, досить непогані.

Вадим Трюхан, партнер адвокатської компанії: «В кожному конкретному випадку це різні збитки  - чи це там зірвані якісь ділові переговори на певний контракт - це одна сума. Якщо просто втрачені квитки - це інша там сума. Якісь моральні страждання чи хвороба - це ще інша сума».

Це вже не перша історія з українцями у Німеччині.  2008-го місцева поліція затримала десятьох наших громадян, що поверталися із сезонних робіт в Іспанії. Їх депортували за відсутність дозволу на перебування в країні.

 Дмитро Полонський, Сергій Коренєв. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 951