Apple може втратити свою найбільшу виробничу зону, а відтак і найбільший ринок збуту власної продукції. І все через помилку юристів компанії. Торговельна марка iPad, яка принесла корпорації велику популярність та значні прибутки, нині тягне гроші на судові засідання та адвокатів.

Apple знову в центрі скандалу. Цього разу через планшетники іPad. Американська корпорація не може поділити цей торговельний знак із китайським конкурентом – Пров’ю Текнолоджі. У 2006-му, Apple  придбала лейбл іPad у головному офісі компанії. Лише  за сімдесят тисяч доларів. Утім, згодом з’ясувалося, що так і не отримала ексклюзивного права на його використання. Нині китайці вимагають заборонити імпорт та експорт цих пристроїв до країни. У деяких районах Піднебесної вже почали конфісковувати ці прилади із магазинів.

Читайте також:  Как в Apple проверяют новых сотрудников

Венг Юн, менеджер магазину: «Щодня біля крамниць збираються групи людей із бажанням придбати новий іPad. Але ми не можемо цього зробити. Наше керівництво заборонило зараз продавати їх».

Apple вже тричі намагалася відсудити ексклюзивне право на торговельну марку іPad. Безрезультатно. Кожного разу судді ставали на бік китайців. Останнє клопотання керівники американської компанії подали до Верховного суду Піднебесної. Слухання у справі заплановані на двадцять дев’яте лютого. Це рішення буде остаточним і оскарженню не підлягатиме.

Читайте також:   В компании Apple – скандал

Чінг Ю, юрист: «Засідання вирішить суперечку остаточно. А поки що продажі IPad у Китаї заморожені».

Нині іPad – другий за прибутковістю продукт виробництва  Apple  після Ай-фону. За останній квартал минулого року, доходи від продажів цих планшетників сягли $9,5 млрд. Це п’ята частина загальних заробітків компанії за 2011-й.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 863