Науковці зі Швейцарії створили космічний пилосос. Цей супутник зможе очищати навколоземну орбіту від уламків космічних апаратів та іншого небезпечного сміття.

Не менше як шістнадцять тисяч різноманітних об’єктів, завбільшки десять сантиметрів нині літають у космосі. Це так зване «космічне сміття». Фахівці застерігають: такі залишки чи уламки становлять небезпеку для космічних кораблів, оскільки часто стають причиною їхнього зіткнення. Учені у Швейцарії змогли розв’язати цю проблему. Вони створили супутник, який зможе очистити космос від бруду. Пристрій назвали «Куб». Він менший за півметра. Основна функція пристрою - розпізнавати непотріб та повідомляти на Землю місце його розташування. За ним літатиме більший корабель і збиратиме усе космічне сміття механічною рукою.

Жан-Філіп Тіран, учений: «Найголовніше - правильно розрахувати параметри: відстань до мішені, швидкість її руху та обертання. Для фіксації цих даних ми будемо використовувати камеру на борту супутника, а потім розрахуємо, як найбільш ефективно дістатися до космічного уламка».

Основна функція «Куба» - зафіксувати мішень. Тобто зробити її нерухомою, аби інший корабель міг легко дістатися і забрати її. За підрахунками науковців, процес у відкритому космосі відбуватиметься на швидкості приблизно 280 кілометрів за годину.

Клод Ніколер, учений: «Справа в тому, що в космосі є об’єкти різного розміру. Нас цікавлять тільки завбільшки від десяти сантиметрів. Адже вони можуть завдати непоправної шкоди космічним кораблям, коли набирають швидкість і стають справжньою космічною зброєю. Менші за розміром не такі небезпечні».

Швейцарські спеціалісти кажуть: на створення супутника-прибиральника їх надихнула космічна аварія 2010-го року. Коли американський супутник «Ірідій-33» вибухнув через зіткнення з рештками російського супутника «Космос-2251». Збитки американської сторони становили 55 мільйонів доларів. А космічними нетрями розлетілися ще понад дві тисячі небезпечних уламків.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 593