Комп’ютерники в захваті. 17-річний хлопець з Гондурасу винайшов гаджет, якому поки що немає рівних - клавіатура, яка пише рухом очей. Очне яблуко як сенсор відстеження комп'ютерних систем не нова, але Луїс Фернандо Круз розробив робочу версію для Сполучених Штатів всього за 300 доларів. Вперше хлопець прославився у своїй країні як ай-ті творець в 16-річному віці, коли розробив і змайстрував свою першу в історії місцевого виробництва комп'ютерних ігор консоль. А останній його винахід, як сподівається юний науковець, зміцнить його славу.

Луїс Фернандо Круз, розробник винаходу: "У 16 років я розробив першу відео консоль у Гондурасі, першу ігрова консоль коли-небудь зроблену в Гондурасі!!! Тоді я розпочав втілювати й інші проекти, і став цікавитися зв’язком інтерфейсу між людиною комп'ютером, тому".

Інтерфейс має простий пристрій стеження - очне яблуко. Він, так би мовити, «перекладає» рух зіниць у текст на екрані комп'ютера. Круз вмонтував для цього спеціальні електроди в пару недорогих окулярів. Вони й відстежують як змінюється погляд через електрокулограцію. Ця технологія перетворює рухи на електричні сигнали, а ті, в свою чергу, вибирають відповідні літери в сітці. Це дозволяє користувачеві вихоплювати слова із запропонованих системою, використовуючи тільки очі. Розробник впевнений, його винахід допоможе людям з обмеженими можливостями краще спілкуватися.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 953