І золоте правило водія - бути уважним та обережним. Дбати ж про сумлінних шоферів вирішили американські науковці. Вони створили комп’ютерну програму, яка не дозволить писати смс під час руху.

У одному із дослідницьких інститутів Сполучених Штатів розробили програму, яка не дозволятиме водіям писати СМС-повідомлення під час керування автомобілем. До  комплекту входить - Джи-Пі-Ес. Головна перевага інновації у тому, що в мобільний телефон при її завантаженні встановлюється невеличкий сенсор. Він слідкує за тим, аби водій не відволікався від дороги більше, аніж на три секунди. Інакше - спрацює гучний сигнал. Ті, хто вже скористався новою програмою, зізнаються, що це насправді діє.

Зак Кауфман, завантажив програму: «Спочатку я поставився до цього пристрою вкрай негативно. Гадав, що мені просто не довіряють. А потім зрозумів, що погратися з телефоном це велика спокуса, особливо за кермом. І зараз я розумію, що різниця між життям та смертю на дорозі – на відстані однієї секунди. Тож, нині задоволений програмою».

Користування приладом коштує дев’ять доларів за місяць. Цей софт також можуть придбати батьки, та встановити у GPS навігатор своїх дітей аби контролювати їх поведінку на дорозі. 

Ріта Кауфман, мати: «Для мене ця програма, ніби янгол- охоронець. Я почуваюся більш спокійною. Адже знаю, що мій син у безпеці. Навіть, якщо він цього і не хоче, програма його примусить».

За статистикою фахівців американського бюро безпеки на дорогах, лише за минулий рік у автокатастрофах через неуважність водіїв загинули п’ять із половиною тисяч людей. Науковці запевняють, якщо ця програма допоможе скоротити кількість аварій, три роки роботи не були марними.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 9794