«Тойота» та мед університет Фудзіта разом створили нового медичного робота. Зараз його випробовують на предмет безпеки. Японська компанія показала чотирьох помічників для хворих і літніх людей. Під час створення цих машин використовували технології, розроблені для автомобілів і передових андроїдів.

Акіфумі Тамаокі, менеджер програми роботів-партнерів: «Насамперед ми представляємо незалежного помічника під час ходьби. Люди з однією паралізованою нижньою кінцівкою все ще здатні використовувати м'язи пахової ділянки, тобто вони можуть гойдати ногою вперед. Ми скористалися цим. Хитаючи ногою, людина регулює швидкість ходьби, це виявляє датчик біля стегна. Крім того, є сенсор на стопі, що фіксує торкання із землею».

"Помічник під час ходьби" складається з пристрою, що кріпиться на нозі та рюкзака вагою 3,5 кіло, в якому лежать батареї і контролер. Комерційна версія буде вдвічі легшою та поміститься в сумку на талії.

Друга новинка «Тойоти» - насправді ускладнена перша. Вона призначена для тренування інвалідів. Це своєрідна бігова доріжка зі страхувальними ременями та комп’ютерна система моніторингу.

Третій робот побудований на базі самоката і заново вчить людей зберігати рівновагу. Переміщуючи свою вагу вперед, назад і з боку в бік, пацієнти грають у комп'ютерні ігри.

І нарешті четверта машина. Це інвалідний візок, який допомагає пацієнтові піднятися з ліжка і перевозить його, наприклад, в туалет, де акуратно садить на унітаз. На ринок роботів випустять уже наступного року

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 476