Проект, що ніби зійшов з зі сторінок науково-фантастичних книжок, розробляють у лабораторії робототехніки Массачусетського Технологічного інституту. Там змайстрували крихітні кубики, які здатні набирати форми будь-якого об'єкта в їхньому оточенні. Вони також можуть передавати електроенергію та інформацію один одному, і кожен з них забезпечений постійними електромагнітами з чотирьох боків. А під дією струму здатні змінювати намагнічений стан на ненамагнічений і назад, причому для підтримки властивостей не потрібно подальших витрат електроенергії.

Поки що розробка кубиків не завершена, однак проводять перші тести. Зокрема, алгоритм поведінки «розумного» конструктора уже готовий. Спочатку кожен кубик визначає, що оточує його з восьми боків. А потім на певній відстані від нього інший набір кубиків утворює зв'язки у формі, що повторює об'єкт.

Насамкінець усі магнітні зв'язки деактивуються, і об'єкт разом із його копією можна вивільнити. Мета - «розумний пісок», у який поміщатимуть будь-який об'єкт і отримати точну копію.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 424