У Нідерландах із середини 2013 року з'являться перші в світі "розумні дороги". За інформацією з офіційного сайту дизайнера Даана Розегаарде, шосе по всій країні  матимуть інтерактивне освітлення, індикацію стану метеоумов. Розмітку наноситимуть люмінесцентним порошком, який світитиметься в темряві. Заряджатися вона буде від денного світла і світитиме протягом 10 годин. Про зміну погодних умов водія також попереджатимуть. Під час морозу на дорозі з'являтимуться намальовані спеціальною фарбою сніжинки. Згодом "розумні дороги" оснастять виділеними смугами, здатними заряджати акумулятори електромобілів. А освітлення вмикатиметься безпосередньо з наближенням авто. Ідеєю вже цікавляться в Сполучених Штатах. Кажуть, якщо в Голландії проект буде успішний, і собі ноу-хау запозичать.

Цікаво : BMW выпустит новый туристический мотоцикл

Pinch (в перекладі з англійської – щипок) інтерфейс дає змогу показати один файл на кількох пристроях. У Токійському університеті ця технологія поки що на стадії розробки. Якщо ущипнути екрани двох сусідніх пристроїв – зображення розтягнеться на два дисплеї. Екрани можна розміщувати в будь-якій послідовності: вертикально, горизонтально, як завгодно. До того ж між собою можуть під'єднуватися пристрої з екранами різних розмірів, таких як iPhone’и і iPad’и і не тільки парою. Кількість ґаджетів, які можна між собою поєднати – не обмежена.

Такаші Охта, розробник з токійського університету : " Pinch interface реагує на щипок. Його можна використовувати для розробки різних додатків. Наприклад,  музичних. Якщо підключити кілька планшетів, то можна отримати розкладку фортепіано на 9 октав".

Летающие автомобили и Microsoft Vista: 10 самых громких провалов современной науки

У такий спосіб реально провести грандіозну презентацію у польових умовах, повеселитися. Технологію Pinch  interfaceуже представили на конференціях, але ще не презентували широкому загалу.

У Росії представили прилад, який виявить у натовпі неадекватних людей. Такий девайс буде на озброєнні російських спецслужб. Він визначить осіб, чия поведінка відхиляється від норми. Пристрій дістав назву – "Спарта 300". З відеоряду, який надходить з камер спостереження у багатолюдних місцях, апарат виокремлює обличчя громадян. Їхні зображення надсилають на блок обробки інформації, де автоматично поділяють на "червоні" (що перебувають у зміненому психоемоційному стані) і "зелені" (в нормальному ).

Apple №1 в рейтинге самых влиятельных мировых брендов

За достовірну основу в проекті використовують базу даних рухів і виразів обличчя. Серед  переваг системи її творці називають велику пропускну спроможність, автоматизований режим і зниження впливу людського чинника.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: технологии инновации гаджеты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1042