До досконалості - вітчизняній податковій системі ще дуже далеко. Не допоміг і Новий Кодекс. Адже не виконав головного завдання - не забезпечив справедливого перерозподілу між доходами і податками. Про нього  забудуть  тільки тоді, коли запрацює економіка. А поки - повинні шукати все нові способи наповнити бюджет. В депутатів та уряду  напоготові вже кілька свіжих ідей.

135 податків і зборів! Абсолютний антирекорд для європейських країн. Український бізнес і прості українці платять, можливо, й  не більше, ніж європейці. Але точно, не таку кількість.

Сергій Тігіпко, віце-прем'єр-міністр України : " Тільки спрощення. За рахунок того, що ми зменшимо кількість податків з 23 до 9. І це зменшить кількість податкових декларацій і звітів. І за рахунок цього ми можемо отримати покращення".

Дивіться також :В Україні поліпшилась податкова система

Зменшувати податки - є сенс. Ослаблюється тиск на бізнес, підприємці збільшують внутрішні інвестиції в економіку. Дають заробити землякам.  Проте вільно дихати в Україні ще рано.  Доки одні податки скасовують  - інші запроваджують. Бо потрібно платити пенсії та зарплати бюджетникам, утримувати міліцію, армію, самих податківців. Так, іще на незаможних  громадян припадає 36 % податків. У Сполучених Штатах - три. Про податок на розкіш чиновники говорили майже рік, обіцяли ухвалити до виборів. Та зрештою, схоже, вирішили,  що з бідніших українців це зробити простіше. 

Іще влітку митарі обговорювали можливість оподаткування розмов по Скайпу. Потім заговорили про повернення збору під час купівлі валюти. Серед найсвіжіших ідей - оподаткування прибутку, отриманого від здачі металобрухту і податок на дощову воду.

Читайте також: Податкова спитає з платників податків

Ерік Найман, фінансовий аналітик : " С одной стороны им нужно выполнять приказы, указания и собирать больше налогов. А экономика падает, или сторнирует.  Все это в итоге отражается в появлении налоговых новаций и определенной степени дестабилизации  тех улучшении, которые вот только начали появляться".

У сусідній  Європі  чиновники теж не вигадували велосипеда. Соцвидатки урізали і почали запроваджувати нові збори. Так в Італії може з"явитися податок на газовані напої та алкоголь, в іспанській Барселоні пішли ще далі - там хочуть брати гроші з весіль і навіть із проведення тестів на виявлення алкоголю в крові. А окремі польські та латвійські  міста уже платять податок на дощ. Та від запровадження нових поборів  в Україні порятунок є.

Микола Івченко, керівник інформаційно-аналітичного центру : " Нужно что-то производить, такого качества, пусть это будет та же пшеница, и так далее, и так далее.  В нас есть потенциал агропромышленный. Но так, чтобы вырваться вперед и как правило успех во многих странах СНГ упирается в персонал".

У Дніпродзержинську платникам податків полегшили життя

Стимул активніше заробляти  -  відсутній. Бо з кожної  гривні  ще п’ятнадцять  копійок потрібно віддати  державі. Товстосуми платять трохи більше - сімнадцять.  У деяких країнах, тих, хто  заледве зводить кінці з кінцями - від сплати податків узагалі звільняють.

Тиніс Палтс, колишній міністр економіки Естонії : " Важно, чтобы уровень освобождения от этого налога был бы повыше, это помогает бедным людям получать побольше доходов, если они освобождены от налога на доход.  Должен быть какой-то такой уровень порядка 200 евро сегодня".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: тигипко закон дело податки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1863