Безкоштовного інтернет-телебачення згодом не стане. За перегляд телеканалів через всесвітню мережу доведеться платити. Легальні кабельні та супутникові оператори оголосили  війну піратам, і їх готові підтримати посадовці. Фахівці кажуть, що локальним провайдерам ліцензія на мовлення буде скоріш за все не по кишені. Від так кількість компаній, які надають послуги Ай-пі Ті-ві та Веб-Ті-Ві зменшиться.

Безкоштовне інтернет-телебачення може зникнути.  Легальні кабельні та супутникові оператори зазнають збитків через таку послугу у павутинні. Їм на допомогу готові прийти Нацрада з питань телебачення  і навіть податкова та міліція. Приміром, у столиці ліцензію на трансляцію телесигналу через інтернет мають лише дві компанії. А послугу надають майже всі. До того ж - безкоштовно.

Корисно знати : В Украине также могут ввести реестр запрещенных сайтов

Ігор Сиротенко,  член комісії, що здійснює Держрегулювання зв'язку : "Ми маємо або плату оператора телекомунікація від провайдерів програмної послуги, яку вони платять операторам телекомунікації  за поширення програм, але вони гроші повинні самі збирати зі споживачів.  Або оператори телекомунікації отримують гроші від споживачів послуги до інтернету, а як же цей контент потрапляє в інтернет, це знову ж тики питання до провайдерів програмної послуги".  

Це цікаво : Facebook тестирует отдельную новостную ленту для сообществ

Фактично легальні провайдери і пірати опиняються у нерівних умовах.  В той час як білі компанії оплачують ліцензійний збір і роялі правовласникам, закладаючи ці витрати в ціну своїх послуг, порушники авторських прав не витрачають ні копійки.   

Олександр Швець, генеральний директор спілки кабельного телебачення:  "Інтернет це така технологія, що там не погана якість, але вони б`ють ціною.  Вони дають по низькій ціні, вони крадуть контент фактично. Легальні, білі, інтернет провайдери і провайдери програмної послуги вони купують це все за реальну ціну".

Якщо нелегальних провайдерів викриють, у них буде два варіанти. Або купити ліцензію, або закрити доступ до телебачення. Фахівці кажуть, що дрібним компанія легальна трансляція телеканалів найімовірніше буде просто не по кишені. Нині ліцензійний збір, що дає право мовлення на території такого міста як Київ обходиться у 400 тисяч гривень, а покриття всієї країни - у кілька мільйонів доларів.  Плюс сплата роялті телеканалам. 

Месячная аудитория украинской сети Интернет выросла на 4%

Андрій Колодюк ОТТ провайдер: " По карману, наверное, только национальным провайдерам.  Но это не только украинская специфика. Потому что в мире есть четкое распределение ролей. Если ты интернет провайдер, то занимается интернет доступом.   Если это телевизионный провайдер, то ты должен работать не только в рамках своего маленького городка, а быть национальным провайдером".

Якщо інтернет провайдер все ж придбає ліцензію на мовлення, ціна його послуг виросте на 30 а то і 50 %, що відразу відіб`ється на конкурентності. Деякі провайдери вже вирішили для себе це питання, просто здавши свої канали зв`язку в оренду компаніям, які мають відповідні ліцензії.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: телевидение интернет пиратство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1818