Минулого року 200 тисяч підприємців згорнули свою діяльність. Втім, це - за неофіційними даними. Піти з ринку нині досить складно через тривалість відповідних процесів. Саме це й спонукало створення нового бізнесу, який заробляє на тому, що допомогам закривати фірми. За це просять кілька тисяч гривень. Однак, юристи кажуть: це дуже ризиковані схеми.

Ліквідація підприємства за одну добу. Низка юридичних фірм обіцяють закрити бізнес у над короткі терміни. За це просять в середньому від двох з половиною до шести тисяч гривень. Втім, аудитори радять оминати такі пропозиції. Бо вони - на межі закону. Мовляв, компанію просто переписують на нового власника. Та згодом податківці можуть визнати таку угоду недійсною. Це станеться, якщо впродовж року підприємство підозріло швидко  припинить працювати, або змінить види діяльності. Подібні махінації були поширені ще у 90-х роках.

Корисно знати : Отказаться от бизнеса станет легче

Оксана Пукиш, директор консалтингової фірми : " Брали або тих людей, які без певного місця проживання, які мають паспорт. Навіть  брали мам молодих, які не мали доходу, яким потрібно було гроші, на які оформляли фірми, робили їх директорами. А через деякий час їх податкова міліція розшукувала. Вони навіть не знали, які там обороти".  

А ось на легальне закриття бізнесу інколи може піти більше ніж рік. Оскільки, підприємці мусять назбирати купу паперів для податкової та провести аудиторську ревізію на власному підприємстві. А ще - повідомити усіх кредиторів про вихід із ринку.

СБУ охотится на украинских фермеров?

Антон Кравченко, юрист : " У кредитора має бути мінімум 2 місяці. Після цих двох місяців є певні процедури - можемо говорити про перевірки податкової, таке інше. Тому мінімум 2 місяці - менше неможливо. Якщо ми говоримо про надсилання кредиторами претензій - це може бути до 3 місяців, якщо це фізична особа-підприємець, і до 6 місяців, якщо це - юридична особа".

Микробизнесу могут отменить квартальную налоговую отчетность

Тим часом юристи кажуть, що з наступного року ліквідувати підприємство стане ще складніше. Це стосується, зокрема, процедури банкрутства.  Оскільки друкувати повідомлення про вихід із ринку бізнесу доведеться не тільки в Урядовому кур'єрі, але і на сайті Вищого господарського суду. Та експерти зазначають: новації спеціально запровадили, аби вдарити по нечистим на руку бізнесменам.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: юристы предпринематели законы бизнеса
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1860