Минулого року у конвертах видали 170 мільярдів гривень зарплати. І це лише за приблизними підрахунками. І свої, і заробітки власного персоналу бізнес приховує через високі ставки податків.  Бо з кожної  гривні у бюджет шкодує віддавати щонайменше 52 копійки.

Дивіться також: Українським хабарникам – непереливки: Доведеться сплачувати податки з хабарів

Ставки податку  на доходи фізичних осіб потрібно знизити до 10%, кажуть економісти. Мовляв, новації збудять в українцях свідомість, а це означає і допоможуть наповнювати бюджет.

Нині той, хто заробляє до 10 730 гривень на місяць, ділиться із державою 15% статків. Решта вимушені відраховувати аж 17. У світі подібні збори також існують. Утім є значно справедливішими до тих, хто отримує найменше грошей.

Скажімо, в Австралії податкова лишила у спокої людей, чий щорічний прибуток не перевищує шести тисяч доларів, у Канаді - десяти. У Сполучених Штатах декларації необхідно оформлювати, коли дохід більший,  ніж 9 тисяч умовних одиниць. Подібна практика існувала і в Радянському Союзі.

Корисно занти: Паперову декларацію з ПДВ скасують

Олександр Охріменко, економіст: "Нам треба межу таку встановити 2 тисячі гривень. Якщо ми встановимо, як колись 170 гривень - воно нічого не дасть. А виникає протиріччя: хочеться завжди, щоб ця  межа була по нижче, а податок побільше. От це протиріччя. Тобто, можна використовувати цей метод, але тільки за умови, якщо у зарплаті буде реально відображатися вартість робочої сили".

Тим часом у деяких країнах Європи влада планує піти на радикальні заходи. Так, президент Франції оголосив: протягом наступних двох років мільйонери платитимуть аж 75 відсотків податку. З'являться додаткові збори і на доходи понад 150 тисяч євро на рік. Завдяки цьому мають намір залатати дірки у бюджеті.

Читайте також: Почему "офисный планктон" боится начать собственное дело

Експерти кажуть: такі зміни призведуть лише до відтоку інвесторів із республіки. А для України подібні новації взагалі неприпустимі. Навіть попри те, що дефіцит головного гаманця країни досяг 16,5 мільярдів гривень.

Лариса Антощук, юрист із питань оподаткування: "Адміністрування у нас відбувається репресивними методами: написанням актів, повідомлень рішень - все це відбувається не за тими умовами цивілізованими, які є в тих країнах, які збільшують ставку податку на доходи фізосіб із тими сами процедурами виїмки документів, до вигадуванням якихось фактів, до виготовлення якихось документів на певних етапах слідства. Або уже в суді".

Читайте також: Ставки по депозитам юрлиц достигли 25% годовых

Минулого року 16 % усіх надходжень  до кошторису становили податки з доходів фізичних осіб. Дехто із економістів каже: теоретично від цих зборів можна відмовитися.

Але натомість запровадити інші - більш справедливі - наприклад, додаткові податки на продаж, збільшити розмір ПДВ або встановити акциз на товари розкоші. Утім про останнє у парламенті кажуть вже  близько року. Та не мають політичної сили запровадити. Хоча точніше було б сказати - заважає меркантильний інтерес, бо не секрет, що у Раді сидять саме любителі розкішного життя.

Олена Лоскун. Юрій Макарчук. "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес налоги законы ставки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1153