Наступного року в  Україні  може з'явитися фінансова поліція. Залишається ухвалити відповідний законопроект. А його в уряді уже розробили. Пропонують створити таку організацію при міністерстві фінансів. Відомство перебере на себе частину повноважень Служби безпеки, міністерства внутрішніх справ і Генеральної прокуратури.

Нова поліція розслідуватиме  резонансні злочини. Зокрема, ухилення від сплати податків, порушення у  державних закупівлях, соціальному страхуванні, пенсійному забезпеченні та банківській сфері. Крім того, полюватиме на фальшивомонетників, підробників цінних паперів та акцизних марок.

Юристи застерігають: така організація, швидше за все, стане ще одним інструментом вибивання коштів з бізнесу  та усунення із ринку конкурентів.

Дивіться також: ДАІ виявлятиме порушників по-новому

Лариса Антощук, юрист з питань оподаткування: "Створення такого органу - це будуть додаткові витрати з держави. Це буде додатковий адмінресурс, який буде тиснути на бізнес. І звичайно ж, як наслідок, можна говорити про те,  що іноземні інвестори  можуть покинути Україну - не всіх звичайно, але буде відтік інвесторів, буде не входження іноземних інвесторів  назад. І, очевидно, вітчизняні бізнесмени самі  будуть відмовлятися від свого бізнесу".

Утім економісти налаштовані оптимістичніше. Мовляв, подібні організації уже діють у деяких державах Європи. Фінансова поліція, яку задумали в Україні, матиме доступ до  баз злочинців іноземних правоохоронців. А значить - такий Інтерпол активніше розкриватиме справи.

ВІДЕО: Українка збувала кокаїн по пошті

Олександр Охріменко, економіст: "Особа, до якої мають претензії податківці і держава - навіть, якщо уїде в іншу державу - це не означає, що вона зникає. Претензії залишаються. Для розшуку таких людей і пред'явлення претензії планується створити таку... Ну фактично це той же Інтерпол - обмін інформацією".

Бажання створити в Україні орган із розслідування фінансових злочинів - не нове. Подібні спроби уже робили у 2008-му році. Тоді Парламент мав намір ліквідувати податкову міліцію. А її повноваження - передати міністерству внутрішніх справ. Утім законопроект підтримки у депутатів не знайшов.

Олена Лоскун, Юрій Макарчук. "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес полиция закон налоговая
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3882