Швидше, дешевше, зручніше. Українці все частіше користуються послугами інтернет-магазинів. Покупки он-лайн воліють оплачувати інтернет-картками. Таку послугу надають більшість вітчизняних банків. Віртуальна платіжка більш захищена від шахраїв, ніж пластикова кредитка. Але скористатися нею у звичайній крамниці не вдасться. Чому? Далі у сюжеті.

Інтернет-картками українці користуються вже років із п'ять. Це зручно, бо пластик віртуальний, тому не треба хвилюватися, що загубиш або вкрадуть - розповідає любитель онйлайнових покупок Олександр Кондрашов.

Див. також: Активізувалися шахраї, що підробляють банківські картки

Олександр Кодрашов - власник інтернет-картки: "Плюс есть банки, которые в целях безопасности привязывают к мобильному телефону. То есть, при каждой проплате свыше 20 гривен и идет подтверждение, что вот вы точно хотите заплатить".

Див. також: Як позбавитися від SMS-реклами та спаму на мобільний

Інтернет картка - це звичайний СІВІ два код, який є на звороті кожної кредитки. Щоб розрахуватися нею в онлайн-магазині достатньо просто набрати цифри у поле для сплати. Зручна тим, що зберігати на ній можна обмежену суму грошей і поповнювати скільки завгодно. Споживачів це і від незапланових покупок стримує, і від шахраїв убезпечує. Отримати віртуальну платіжку можна, не виходячи із квартири. Обійдеться вона у 20-30 гривень. Деякі банки надають цю послугу безкоштовно. Але беруть із інтернет-крамниць - 1-2 % від вартості покупки.

Віталій Верещагін - фахівець із платіжних систем: "За такою карткою не треба йти в банк, стояти  в черзі. просто заходиш в банкінг, якщо банк достатньо прогресивний, замовляєш її по імейлу тобі просто присилають її в електронному вигляді".

Дивіться: Купувати через інтернет стане дорожче

Зберігати цей код на комп'ютері експерти радять без примітки - СІВІ два чи інтернет-картка. А ще краще записати у блокноті. Бо кібер-злочинці часу не гають.

Дмитро Сахно - керівник проектів та програм Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем: "Существует множество способов потери информации при расчетах на интернет-ресурсах. Такие, как вирусы, взлом интернет-банкинга, использование поддельных сайтов.  Безопасность любой платежной карточки на 95% зависит от самого клиента".

Див. також: Що найчастіше купують в Інтернеті

Задля безпеки фахівці радять користуватися мобільним банкінгом, он-лайн виписками рахунків та не ходити на сумнівні сайти. А ось розрахуватися інтернет-карткою у звичайному магазині чи зняти гроші з банкомату не вийде. Платіжка не має пін-коду.

Тетяна Наконечна, Юрій Макарчук, "Закон  і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: онлайн интернет покупки карточки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1983