Оксана Пукиш - директор консалтингової фірми. Жінка каже: нині допомагає знайомому закрити бізнес. Втім, зробити цього не може уже майже 7 місяців. Митарі постійно відмовлялися проводити перевірки.

Навіть попри те, що підприємець на пенсії, і жодної діяльності не провадить. Одна із причин затягування процесу - відсутність у людей  необхідних документів. Адже не всі знають, скільки їх потрібно зберігати.

Дивіться також: Боржникам стане складно закрити бізнес в Україні

Оксана Пукиш, директор консалтингової фірми: "От наприклад, якщо ми беремо по заробітній платі, то документи взагалі 70 років повинні зберігається. А, якщо ми говоримо про видаткові, прибуткові, накладні, то 1095 днів".

Юристи кажуть: інколи податківці навмисне не закривають бізнесу. Вони змушують підприємців довго блукати кабінетами. Аби врешті-решт дали хабара.

Дмитро Йовдій, юрист: "При податкових органах неофіційно існують юридичні компанії, які фактично супроводжують закриття бізнесу. Вони спеціалізуються на цьому. Ну і, коли людина звертається з такою пропозицією, що вона хоче прискорити закриття бізнесу, то, як правило, йому пропонують звернутися у таку юридичну компанію. І тоді це питання саме по собі вирішується".

Цікаво знати: Український бізнес "мігрує" на Захід

Деякі фірми пропонують підприємцям свою допомогу. І обіцяють ліквідувати бізнес за одну добу. Просять в середньому від двох до 4 з половиною тисяч гривень. Втім, приставати на такі пропозиції фахівці не радять. Мовляв, юридичні компанії просто переписують бізнес на підставних осіб - це можуть бути навіть безпритульні. Подібні нелегальні схеми були поширені ще у 90-х.

Оксана Пукиш, директор консалтингової фірми: "Якщо ви вийшли із складу засновників підприємства, і ваше підприємство на протязі року перестало працювати на повну потужність, або змінило якісь види діяльності, то сама угода про передачу... вихід із складу засновників  може бути признана недійсним".

Корисно знати: Як вигнати пожежних з офісу

Скільки підприємців минулого року пішли з ринку - у податковій не кажуть. Фахівці припускають: це аби не псувати статистики.  За деякими неофіційними даними, таких бізнесменів понад двісті тисяч.

Олена Лоскун, Андрій Ярковий. "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес закон взятка закрытие бизнеса
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2108