Усі - по касові апарати. До Нового року на підприємців очікує сюрприз. Вони мають змінити обладнання, бо щодня доведеться звітувати податковій через Інтернет про усі продажі за день. У сервіс-центрах кажуть: нових касових апаратів із такими функціями поки що взагалі не існує. Тому на першому етапі намагатимуться осучаснити наявні моделі, приєднати до них модеми, з яких і надсилатимуть митарям інформацію.

Із першого січня митарі миттєво дізнаватимуться, скільки, якого товару і на яку суму продав кожен магазин країни. Підприємці, що користуються касовими апаратами, звітуватимуть до податкової віртуально. Інформація з розрахункових приладів щодня надходитиме на сервер служби. Це полегшить життя усім. Принаймні, так вважають податківці. Крамницям не треба буде витрачати гроші на папір та зберігати 3 роки контрольні стрічки. А митарям простіше  буде контролювати бізнесменів.

Дивіться також: Бізнес можна ліквідувати за добу, втім юристи кажуть: ці схеми на межі закону

Сергій Крухмальов, директор департаменту ДПС України: "Щоденний звіт і щоденний кількість транзакцій проведених по тому чи іншому електронному контрольно касовому апарату і немає, не буде потреби скажемо так виходити на перевірки тому що вся неаналітична інформація буде формуватися на рівні ДПС України".

Але касових апаратів із такими функціями в Україні поки що не існує. Виробники кажуть: спочатку спробують переобладнати наявні моделі. Тобто підключити до них модеми, які й пересилатимуть митарям потрібну інформацію. Зрештою, в будь-якому разі підприємцям доведеться доплатити за апргейд наявних касових пристроїв або надалі купувати нові. 

Дивіться також: Бізнесменам доведеться апгрейдити касові апарати

Володимир Копись, конструктор касових апаратів: "Не менше десь в районі 100-200 доларів це буде коштувати сам модем. Процедура введення в експлуатацію вона також описана і я так думаю, що сервісні центри теж  будуть за це всерімно брати якісь кошти тому що їм треба зарплату людям своїм платити, які будуть це проводити".

У сервісцентрах тепер ламають голови, як адаптувати моделі до вимог податківців. А ось бізнесмени ще навіть не всі знають про нові норми. Директор столичної книгарні від нас вперше почула, що кожного дня звіти з касових апаратів необхідно буде надсилати до податкової.

Катерина Федоренко, директор книгарні: "Про це поки що нічого не говорила, ні з ким не говорила, ніхто нічого не сказав, що треба там щось починати робити, ну як буде якась вказівка будемо думати над цим".

Дивіться також: Життя дрібному бізнесу обіцяють спростити

Однак те, що доведеться доплачувати сервісному центру, пані Катерину відверто не радує.

Катерина Федоренко, директор книгарні: "Ну взагалі я не вітаю, тому що це додаткові витрати обов’язково всіх, я не думаю що це комусь сподобається".

Дивіться: Українці масово здають долари

 На українських підприємств  - сотні тисяч касових апаратів. І якщо для великих мереж їх оновлення - хоч і недешева справа, та принаймні, з Інтернетом проблем не буде. А ось як щодня звітуватимуть, приміром, крамниці у селах, не зрозуміло.

Данило Гетманцев, юрист: "Не всі встигнуть переобладнати свої реєстратори розрахункових операцій і буде мати безперечно негативні наслідки для економіки, тому я вважаю, що вдалим буде певний перехідний період протягом якого підприємці зможуть працювати як і на старій так і на новій технології".

ВІДЕО: Жінки зароблятимуть на рівні чоловіків через три роки

За новими правилами, якщо касовий апарат протягом 72-сімдесяти двох годин не матиме зв’язку із сервером, його роботу автоматично блокуватимуть. Однак наразі сама податкова лише розробляє вузол, де зберігатимуть усю інформацію. Обіцяють його запустити 28 грудня. На те, щоб випробувати нову систему, виділили півроку. А вже з липня до підприємців, які не переведуть касові апарати на нову технологію, штрафуватимуть.

Ілона Ковч. Олесь Орєшков. Новини. UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: налоги интернет бизнесмены кассовый аппарат
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4742