На 5 та 6 групу спрощенців чекають новації. Митарі планують зменшити розмір зборів єдиного податку. Для цього навіть написали профільний законопроект.  А от для перших двох груп суттєвих змін не буде. Юристи кажуть: дарма.

Дивіться також: Бізнес росте: Бізнесменів "спрощенців" стало більше

Митарі взялися спрощувати підприємцям життя. Це стосується платників єдиного податку. Зокрема, тих, які працюють у 5-ій та 6-ій групах. Для них ставки планують зменшити до 5-ти і 7-ми відсотків.

Нині вони відраховують 7 і 10 процентів відповідно. Крім того, для цих категорій бізнесу скасують усі обмеження щодо кількості найманих працівників. Відповідні зміни до Податкового кодексу розробили митарі спільно з Міністерством фінансів.

Олександр Охріменко, економіст: "Буде легально платити 5 чи 7 % - що йому по бізнесу. Там будуть працювати всі його працівники, які у нього працюють. Тому, що він просто їх узаконить. І йому не треба буде думати не про конвертацію, ні про якісь махінації. Він заплатить ці відсотки, і все. Тобто, фактично, створюється офшорна зона".

Читайте: Хто платитиме єдиний соцвнесок

Юристи не надто задоволені. Мовляв, ці дві групи в Україні досить нечисленні. І переписувати податковий заради них - справа не нагальна.

Натомість кажуть: необхідно звернути увагу на спрощенців із першої та другої категорії. Бо їх - чи не найбільше. До того ж , саме ці підприємці активно поповнюють бюджет. Так, столичний малий бізнес  за останні 8 місяців   додав до скарбниці 84 мільйони гривень. Єдині зміни для них -  не щоквартальний, а щорічний звіт.

Читайте: Все заради "спрощенців". Нові групи - чекаємо і радіємо

Лариса Антощук, юрист із питань оподаткування: "Перша група б очевидно потребувала б таких умов, щоб вони взагалі не платили податків. Це мікробізнес так званий. Без його функціонування в Україні зараз дуже б важко було. Це ті, хто ремонтують взуття, ті, хто здійснюють ремонт і пошив одягу. Елементарні речі, які забезпечують функціонування суспільства".

А ось третій групі без касових апаратів працювати категорично заборонять. Зокрема, це стосуватиметься магазинів та бутіків класу Люкс - тих, що продають цінні годинники, ювелірні вироби чи дорогу побутову техніку.

Корисно знати: Які вигоди у спрощенців 5-ої та 6-ої груп?

До речі, цей бізнес забезпечує 70 відсотків надходження до бюджету серед усіх спрощенців. З початку року вони заплатили 196 мільйонів гривень єдиного податку.

Олена Лоскун, Юрій Макарчук. "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес упрощенка экономика закон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1662