У кредитних спілок і досі немає фонду гарантування виплат. Ще минулого року вони пропонували створити його на базі Держфінпослуг. Утім, там заявили: подібні  об'єднання  мають розв’язувати свої проблеми самостійно. Мовляв, уже є навіть відповідний законопроект.

Цікаво: Як забрати депозит зі спілки?

Згідно із ним, кожна організація повинна відраховувати до організації щорічно півтора відсотка від власних доходів. Тоді у разі ліквідації чи неплатоспроможності кредитних спілок їх вкладники гарантовано отримають по 5 тисяч гривень.

Корисно знати: Частина кредитних спілок зникне

Олександр Клименко, голова підкомітету Верховної Ради з питань небанківських фінансових установ: "Бюджет початковий ми планували на рівні 50-ти мільйонів гривень. Оскільки, було питання, який сьогодні дефіцит по виплатам громадянам, цифри були різні. Навіть у комісії у нас лунали такі цифри, що це мало бути на рівні  500-600 мільйонів гривень".

Утім, кредитні спілки цим законопроектом не надто задоволені. Бо 1,5% - це забагато. І хочуть, аби їм грошима допомогла держава.

Дивіться також: Банки знатимуть про своїх клієнтів усе

Мовляв, саме так і було під час створення банківського фонду гарантування виплат. Нині туди входять 173 фінустанови. Бюджет - більше ніж 6 мільярдів гривень. Максимальна сума відшкодування - 200 тисяч .

Вікторія Волковська, президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок: "Нам потрібна допомога. Ми дуже її просимо. Бо потім, безумовно, як і ті ж банки ми будемо сплачувати внески, ми будемо саме таким чином робити. Але знаєте, навіть, якщо банкам, у яких такий великий обсяги капіталу, то і нам потрібна допомога. Тим паче, що ми працюємо з пересічними українцями".

Юристи обурені. Мовляв, залучати до створення фонду державу - неправильно. І тим паче - відшкодовувати збитки вкладникам із головної скарбниці.

Корисно знати: Кредитні спілки працюватимуть по-новому

Ростислав Кравець, юрист: "Тому, що кредитні спілки - це повністю приватні комерційні структури. Можна так сказати. Звичайно, статус їх взагалі дуже дивний. Це неприбуткові організації. Які створюються за рахунок коштів вкладників. І вкладати сюди ще й державні кошти - я рахую це недоцільно".

Нині у кредитних спілок понад мільйон клієнтів. Це лише в організацій-членів профільної асоціації. Гроші на депозитах там тримає 48 тисяч українців.

 

Олена Лоскун Володимир Февчук. Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: закон кредит депозиты выплаты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1348