Співвласників багатоквартирних будинків змусять платити податки за постачання тепла, води та газу. Митарі вважають, що збір слід ввести на підвищену ціну послуги. Тобто коштує вода, скажімо 50 гривень, а мешканцям виставили тариф у розмірі 55 - отже, додаткові п'ять гривень слід розцінювати, як прибуток. А за нього вже точно слід стягувати податок. 

Сергій Крухмальов - директор департаменту податкового контролю ДПСУ: "ОСББ - це теж суб'єкт господарювання. Вони надають послуги власникам житла для отримання якихось комунальних послуг  і за це беруть якийсь відсоток у вигляді прибутку".

ВІДЕО: З 2013 року набувають чинності нові правила реєстрації нерухомого майна

Голова одного з київських ОСББ такій звістці не дивується. У законі, каже, існує багато лазівок для додаткового оподаткування. Приміром, якщо прибуток об'Єдннаня перевищив 300 тисяч гривень, треба платити ще й ПДВ.  Чоловік переконує: ОСББ сьогодні виживають за рахунок оренди.

Володимир Толочко - голова ОСББ: "Поки що ми платимо податок на прибуток від оренди. На сьогодні 20% було. Ми должни около 200 тисяч отримати прибутку. Тобто - сорок тисяч віддай державі".

Керівник одного з найперших ОСББ у Києві Михайло Кальтагейсер запевняє, новий податок суперечить нинішньому закону.

Дивіться також: ОСББ почали отримувати пільгові кредити від держави

Михайло Кальтагейсер - голова правління ОСББ: "Неприбутковий статус ОСББ сьогодні закріплено трьома законами України: роз'яснення Мінфіну з липня цього року, яке чітко роз'яснює, що це не є доходами ОСББ від продажу товарів, робіт, послуг".

Тож, аби не платити податку на прибуток, ОСББ має виводити додаткові суми у графу, на кшталт "внесок на організаційні витрати". Та розібратися у таких нюансах може не кожен, хто узявся керувати об"єднанням.

Згідно із державною програмою, до 2015 року 70 % будинків мають створити ОСББ. Однак власники квартир не поспішають це робити. А після запровадження нового податку виконати державні плани взагалі не вдасться, переконані експерти.

Дивіться також: Тарифи ЖКГ подорожчають на 30%

Олександр Сергієнко - директор дослідницького центру інститут міста: "Вся їхня діяльність, там де вони можуть здавати в оренду якісь свої підсобні приміщення, все одно цей прибуток вже обкладається. А, по-друге, він направляється на утримання будинку, а не розподіляється між мешканцями".

Тим часом, митарі заспокоюють, кошти, які надходять на банківський рахунок ОСББ від власників квартир за ремонт та утримання приміщень, податками обкладати не будуть.

 

Тетяна Наконечна, Андрій Ярковий.  "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: налоги осбб квартплата
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2181