Податкова служба запускає новий он-лайн сервіс для підприємців - "Податковий асистент". Через Інтернет інспектори повідомлятимуть платникам про помилки, які вони виявляють у їхній діяльності. Це дозволить уникнути багатьох штрафів. Утім скористатися службою зможуть не всі. Зокрема,  сервіс буде доступний тільки для тих, хто звітує в електронному вигляді. Податкова створить спеціальний моніторинговий центр. У режимі он-лайн митарі відстежуватимуть геть усе -  реєстрацію підприємця, його діяльність і  навіть оцінюватимуть можливі податкові ями.

Таким чином у ДПС планують боротися, зокрема, із виведення коштів за кордон. Мовляв, через офшори державний бюджет недотримує 100 мільярдів гривень. Юристи кажуть: створення подібних баз  даних - це справді необхідність. Вони значно спростять життя окремим бізнесменам.

Читайте також : Фондовики переходят на электронную отчетность

Лариса Антощук, юрист : "Звичайно, така база даних була б цікава для того, щоб аналітично прослідковувати, на які підприємства взагалі не варто ходити. Бо видно, що по своїх операціям воно є чистим, і працює відповідно до законодавства, а яке підприємство вже апріорі  від самого початку можна ідентифікувати, як ризикове".

Утім, не виключено, що така база може додати бізнесу і  головного болю. Адже не відомо, хто нею розпоряджатиметься. І чи не потрапить відповідна інформація до спекулянтів чи конкурентів. До того ж не виключено, що самі податківці використовуватимуть моніторинговий центр, як іще один важіль впливу на підприємців. Економісти запевняють: винаходити велосипед не потрібно. Аби бізнес не ховався від митарів - необхідно лише створити прозорі умови гри на ринку.

Корисно знати : Державні облігації - найпопулярніші серед цінних паперів в Україні

Дмитро Боярчук, економіст : " Потрібно створити захист прав власності для людей, які інвестують... Знову ж таки , щоб були рівні умови для ведення бізнесу, і щоб працювала судова система. Щоб людина, яка заробляє. Щоб вона переживала тільки за якість продукції, а не за те, щоб те, що було створено, захищати, відбивати від рейдерів". 

Налоговая поможет плательщикам избегать проверок и штрафов

Тим часом митарі вихваляються: бізнес нарешті почав боятися їхніх покарань, і охочіше сплачує податки. Мовляв, якщо  2010-го  року вдалося зібрати 3 мільярди гривень ПДВ, то  минулого  - уже 5 із половиною . А до кінця цього року відповідна сума сягне 7-ми мільярдів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: центр мониторинг законы бизнеса
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2300